Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Olen todella onnellinen!

Vierailija
26.09.2021 |

Olen aina ollut optimistinen ja positiivinen henkilö, mutta viimeiset noin 15 vuotta ovat olleet lievästi ilmaistuna haasteellisia. Olen ollut aika todella uupunut ja stressaantunut siitä kaikesta ja viimeiset vuodet ovat menneet melkoisessa aivosumussa.
Reilu puoli vuotta sitten tutustuin ihanaan mieheen ja hän on tukenut minua niin henkisesti kuin konkreettisesti. Hän näkee minussa sen todellisen minäni, joka oli jo melkein kadonnut itseltäni. Hän uskoo minuun. Hän haluaa auttaa ja olla rinnallani.
Hän itse taas kertoo tarvinneensa juuri minunlaista ihmistä elämäänsä: iloisen ja positiivisen, kiitollinen pienistä asioista ja täynnä elämän iloa. Tämän minun todellisen luonteeni hän on siis taas saanut esille. Täydennämme toisiamme niin uskomattoman vaivattomasti. On kuin olisimme vihdoinkin löytäneet kadonneen puolikkaanme.
En olisi voinut uskoa että tällainen uskomaton onni ja rakkaus vielä oli minun elämässäni mahdollista.
Halusin vain jakaa. Joskus on niin pakahduttavan onnellinen olo, enkä voi jatkuvasti hehkuttaa lähimmäisilleni ja kultani kanssa taas vaihdetaan rakkauden täytteisiä viestejä jo riittämiin… Ehkä tämä kokemukseni myös toisi toivoa jollekin joka juuri nyt tarpoo elämänsä hankalassa ja uuvuttavassa vaiheessa; onni voi odottaa jo seuraavan mutkan takana!

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
26.09.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aamen!

Vierailija
2/7 |
26.09.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eli teitä yhdistää yhteiset illuusiot. No, kukin tavallaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
26.09.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen iloinen puolestasi

Vierailija
4/7 |
26.09.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mukava kirjoitus ja vaikka edeltävistä neljästä kommentista puolet perussävyltään negatiivisia, niin älä niistä välitä. Toivotan onnea!

Samalla toivon edeltävien negakommentoijien elämään sen verran onnea, ettei tarvitse helpottaa omaa oloaan yrittämällä lytätä toisen ihmisen onnea ja kyseenalaistamalla hänen positiivista näkemystä omasta elämäntilanteestaan.

Vierailija
5/7 |
26.09.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos kivoista kommenteista! On mukavaa kun voi jakaa onneaan ja muutkin voivat hetken leijailla tunnelman mukana. Elämässä on oikeasti paljon hienoja asioita joista iloita. Ja jaettu ilo on kaksinkertainen ilo!

Eikä minua muiden negailut oikeasti hetkauta. Minä tiedän mitä minulla on ja arvostan sitä koko olemuksellani. Ja jos nyt jostain syystä tämä olisikin pelkkää illuusiota, niin juuri nyt paistattelen tässä positiivisessa energiassa. Toivottavasti siitä sitten riittäisi taas niihin hieman harmaisiimpikin aikoihin. On ihanaa kun voi taas kokea luottamusta itseensä, tulevaisuuteen ja toiseen. Tämän voimalla jaksan taas ainakin jonkin aikaa vaikka negatiivisia haasteita taas ilmaantuisi jostain.

Onnellisia hetkiä teillekin!

Ap

Vierailija
6/7 |
27.09.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Seurakkaa igssä purkkalegenda niin saatte karkkia

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
23.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näin

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yksi kuusi