Lue keskustelun säännöt.
Lestadiolaiset käyttekö sirkuksessa?
22.09.2009 |
Ja saako teidän lapset käydä esim. sirkuskoulussa tai vastaavassa? Kiitokset avusta, jos osaatte joku kertoa.
Kommentit (3)
Lapseni voisin viedäkin sirkuskouluun.
Sirkustemputhan tehdään aina musiikin tahtiin tanssien eikä se musiikki aina ole mitään gladiaattorien marssia vaikka olis pelleistäkin puhe. EIkös teillä ole tapana jättää jumpatkin väliin jos musiikki on liian syntistä?
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
ehkä ottaisin paremmin selvää ennenkun veisin :)
eli en ehkä sittenkään veisi. temppukouluun tms viemisestä on ollut puhetta, tyttö sen verran liikunnallinen, mutta ei täällä okrvessa sellaista ole.
Itse en ole kokenut tarpeelliseksi käydä sirkuksessa, pikkusiskoni joskus kavereidensa mukana käynyt. Kasvoimme hyvin suojassa maailman menolta ja sisko reppana oli vähän säikähtänyt menoa siellä :) oli siis silloin alakoululainen vielä.
Lapseni voisin viedäkin sirkuskouluun.