mitä tapahtui EU:n ihmisoikeus-ideologialle, emme maksa lunnaita emmekä neuvottele terroristien kanssa?
Tätä juuri tapahtuu Talibanin kanssa, samalla kun omille EU-kansalaisille keksitään koronapassin kaltaisia pakkokeinoja? Puhumattakaan, että turvallisuudentunnetta nakerretaan taas jo rapistuvassa oman yhteiskuntamme muurista tuomalla tänne lisää persereikämaiden terroristi-rikastettua porukkaa, jotka eivät ymmärrä edes liikennesääntöjä naisten oikeuksista puhumattakaan.
Kommentit (4)
Tää on jo yhtä pahkasikaa joka päivä. Englannissa poliisiautot sateenkaaren väreissä.
"Rainbow cars".
Koko evakuointioperaatiota ei olisi käynnistetty ellei Suomessa oleskelevat afgaanit olisi lomailleet turvattomassa kotimaassaan niin sankoin joukoin.
Vierailija kirjoitti:
Tää on jo yhtä pahkasikaa joka päivä. Englannissa poliisiautot sateenkaaren väreissä.
"Rainbow cars".
Parodialle on hyvin vähän elintilaa nykyään. Toisaalta, koska wokettajat ovat yhtä parodiaa itse, toisaalta koska huumorin elintila supistuu kauttaaltaan.
Mitä lunnaita niille mielestäsi on maksettu!?