Millainen on hallitseva ihminen joka yrittää jyrätä sut? Tai et sul ei ”saa”olla mitään mielipiteitä..
Etkä välttämättä edes uskalla sanoa niitä sit kun sut jyrätään alta pois. Ja varot jopa sanomisias. E
Kommentit (16)
Kaikkitietävä, paras ja täydellinen.
Miksi narsisti yrittää todistella olevansa hyvä? Ja se hyvä pahasta ja aina oikeassa, jyrää sua mielipiteillään vaikka sanot jotain nii hän sanoo miten asia on. Piste
Joko stressistä kärsivä tai sitten vallanhimoinen.
Sellanen mikä pitää siirtää tuttavuuden ulkokehälle ja sieltä poistoon asap.
Vierailija kirjoitti:
Miksi narsisti yrittää todistella olevansa hyvä? Ja se hyvä pahasta ja aina oikeassa, jyrää sua mielipiteillään vaikka sanot jotain nii hän sanoo miten asia on. Piste
Hän vain katsoo tietävänsä kaiken ja osaavansa kaiken. Oikeasti uskoo olevansa oikeassa.
Ja samalla hän katsoo olevansa oikeitettu ojentamaan ja kouluttamaan muita ihmisiä.
Hmm, ei ainakaan mun listalla termillä ystävä?
Ettei vaan ap ole itse sellainen, jonka pitää päästä päsmäröimään muiden mielipiteitä?
IS kommentoinnissa on ihminen joka ei julkaise asiallisiakaan kommentteja - tai poistaa ne - ellen ole samaa mieltä kuin hän.
Suomessa muka sananvapaus.
Narsisti auttaa sinua neuvomalla, miten jokin pitäisi tehdä. Jälkikäteen tunnet itsesi alistetuksi. Narsistilla on tarve tuoda erinomaisuutensa esille aina kun on mahdollista.
Vierailija kirjoitti:
IS kommentoinnissa on ihminen joka ei julkaise asiallisiakaan kommentteja - tai poistaa ne - ellen ole samaa mieltä kuin hän.
Suomessa muka sananvapaus.
Perustuslaki 12 §
Sananvapaus ja julkisuus
Jokaisella on sananvapaus. Sananvapauteen sisältyy oikeus ilmaista, julkistaa ja vastaanottaa tietoja, mielipiteitä ja muita viestejä kenenkään ennakolta estämättä. Tarkempia säännöksiä sananvapauden käyttämisestä annetaan lailla. Lailla voidaan säätää kuvaohjelmia koskevia lasten suojelemiseksi välttämättömiä rajoituksia.
Viranomaisen hallussa olevat asiakirjat ja muut tallenteet ovat julkisia, jollei niiden julkisuutta ole välttämättömien syiden vuoksi lailla erikseen rajoitettu. Jokaisella on oikeus saada tieto julkisesta asiakirjasta ja tallenteesta.
Sananvapaus ei ole sitä, että saat missä tahansa suoltaa mitä tahansa pas kaa. Tai saat, mutta yksityisillä toimijoilla on oikeus moderoida tekstejäsi miten haluaa. Ei liity perustuslain sananvapauteen mitenkään.
Suomessa muka sananvapaus.[/quote]
Tällä palstalla on mode? Joka ei julkaise/poistaa minun viestit, ja julkaisee ne ominaan! Että sellaista menoa!? Saattaa myös esiintyä meikäläisenä, vaikka en ole mailla halmeilla.
Pistäkäähän ojennukseen!
En osaa selittää.. kokemuksia? *
Ap