Kertokaa ekaluokkalaisille pojille sopivia harrastuksia joissa
ei tarvitsisi hypätä kuitenkaan montaa kertaa viikossa?jalkapallo ja jääkiekko poissuljettuja sen takia koska jossain vaiheessa se kuitenkin menee siihen että harjoituksia ja pelejä on koko ajan.Joku urheilullinenkin harrastus voisi tulla kyseeseen jos se olisi sellaista "ei-niin-vakavaa" ja ehkä kerran vkossa tai korkeintaan 2. Mitä muita harrastuksia on olemassa kuin urheilulliset? Soittaminenkaan ei kiinnosta eli sellaista turha ehdottaa:)
Kiitos jos joku vastaa!
Kommentit (6)
eli ei mikää uimakoulu vaan tekniikkakurssi, uimahyppykurssi etc.
paini
judo
yleisurheilu
temppu/sirkuskoulu
harrasti viime vuonnakin kuviskoulua ja judoa. Onhan noita kerhoja sitten järjestöillä ja seurakunnillakin jos jonkinmoisia, liikuntaa, kokkikerhoa jne.
tai telinevoimistelu. Harkat kerran viikossa.
tanssiharrastus kerran viikossa 45min.
Ja meillä päin kanslaisopisto järjestää muistaakseni seikkailuliikunta nimellä tunteja jos tuntuu että tuo tanssi on liian tyttömäinen.
Mutta tuo partiohan vois olla kanssa kiva ja varmaan harvemmin vaatii enempää kun se kerran viikossa ja myöhemmin voi olla jotain pieniä leirejä tms.