Voisivatko ihmiset pysyä syksyllä poissa kuntosaleilta ja lenkkipoluilta?
Nyt ei ole oikea aika harrastaa liikuntaa, koska korona leviää kaikkialla
Kommentit (30)
Kaksipiippuinen juttu. Kun se hyvä terveys voi kuitenkin estää saamasta tartuntaa.
Tässä on nyt 1,5 vuotta urheiltu yksikseen. Vähän alkaa jo kyrsimään.
Pakko on. Uskoin niitä Sannan hallituksen höpinöitä koko kevään ja nyt kunto aivan rapaa. Ei ole terveydelle hyväksi eristäytyminen, kotonaolo ja liikkumattomuus.
ja maskit päässä, ihan sama montako piikkiä olet itseesi laitattanut.
Ap. Nyt koronahörhö ota lääkkeesi.
Ei voida. Emme halua olla samanlaisia läskejä kuin sinä.
Ei meidän lenkkipoluilla kyllä ole ruuhkaa ja parin metrin väli yli 15 min kohtaamisessa näyttää olevan hallussa.
Montako tunnet, joka saanut ulkoilessa koronan?
No niin just!
Mun lenkkipolulla tulee joka kerta aamusta kaks vanhaa pappaa vastaan! Voitko käydä sanomassa niille että pysyvät kotonaan?
Eivät voi. Rapakunto on koronaa suurempi terveysriski. Myös koronan kannalta ylipaino on riskitekijä. Kaikista näkökulmista siis parempi kuntoilla kuin maata kotona.
Hämmentävää :D Ainakin täällä käpykylän lenkkipolulla kohtaa korkeintaan rusakon tai variksen – niin hiljaista täällä on. Eli jatkan lenkkeilyä samaan malliin.
Ei varmaan AP:llekaan olis ollenkaan pahitteeks mennä sinne lenkkipolulle ...
Tai vaikka kuntosalille ...
Jo puolen vuoden eristäytyminen heikentää luonnollista immuniteettia. Kyllä ap, SIINULLA ON LUONNOLLINEN IMMUNITEETTI.
Nyt on keksitty hyvä tekosyy luistaa päivittäisestä lenkistä:D
HV. Että, istuos vaan himassa. Ei, kiitos. Riittää jo. Johan tässä kuolee kohta jo siihen, ettei tee mitään.
Eli Mielummin vaikka se korona.
Ethän ap liiku kotoasi yhtään mihinkään, ennenkuin tartuntoja on ollut nolla per päivä kahden viikon ajan. Kiitos ☺️
Miksi? Rokotettuja on jo paljon ja lisää rokotetaan. Käytä itse tehokasta suojamaskia jos tartunta pelottaa.
Tuskin lenkkipolulla ihan samoin kun saleilla.