Missä paikassa olet syönyt huonointa ruokaa?Ja mitä?
Söin äsken ravintolassa elämäni huonoimman burgerin joten kerro mitä ja missä olet syönyt huonoimman burgerin?
Kommentit (14)
Eilen poltin makaronilaatikon. Ja suolakin oli unohtunut. Pahaa oli.
Äitini luona keitetystä broilerin jauhelihasta tehtyä sienikastiketta ja puuroriisiä.
Jostain tapahtumasta ostin thaimaalaista katuruokaa. Maistui huonolta kotiruualta.
Leirikoulussa, kasvissyöjiä neuvottiin nyppimään makkarakeitosta makkaranpalat pois.
Äitini teki kuminakeittoa pilaantuneista nakeista ja selleristä. Oli pakko syödä kun syyllisti niin kovin. Ei sillä väliä et sain ruokamyrkytyksen ja menetin työpaikkani. (olin koeajalla)
Kotona. Joku inhottava sisäelinmössö se oli.
Äidin pohjaanpalanut pinaattikeitto kotona on jäänyt mieleen. Se oli paitsi karmean makuista, myös erityisen surullista koska kyseessä oli lempiruokani ja kun itkin pettymystäni hän kaatoi lautaseni päälleni.
Kiirunan (Pohjois-Ruotsissa) Scandic-hotellin lihapullat. Isoja, mauttomia ja sitkeitä.
Vierailija kirjoitti:
Leirikoulussa, kasvissyöjiä neuvottiin nyppimään makkarakeitosta makkaranpalat pois.
Ihan käypä ohje. Toisekseen valtaosa makkaroista on miltei kasviksia.
Pahin hanppari Ruotsin laivalla joskus muinoin.
Sodankylän keskustassa punatiilinen hotelli-ravintola. Lounaalla ruoka oli pohjaan palanutta, kylmää, tai loppunut kesken. Maito tosin oli lämmintä. Ehkä epäonnistunein ravintolalounas koskaan. Tästä on jo ainakin 7-8 vuotta, joten en tiedä onko yritys enää samoissa käsissä.
Turussa joku pizzeria Kupittaan vieressä, ennen Uudenmaantullin pysäkkiä kulmassa. Oli karmein pizza, jonka olen syönyt. Tai siis se jäi kesken, kun pelkäsin että saan ruokamyrkytyksen. En saanut oireita, mutta kaikki täytteet oli outoja, jotain feikkihalpis raaka-aineita.
Toinen karmea kokemus, oli kylässä iranilaistaustaisen henkilön luona, joka teki melko ylpeänä jotain kansallisruokaa. Ne oli jättilihapullia, jotka keitettiin isossa kattilassa vedessä. Outoja mausteita, liian vähän niitä ja suolaa. Olin oksentaa. Muut (iranilaiset) söivät intopinkeänä.Yleensä iranilaset tekee todella hyvää ruokaa, ja olen tykännyt kaikesta muusta paitsi noista kumipallolihapullista.
Eikun siis huonointa ruokaa. Ei pelkästään burgeria.. Ap