Muistatteko kun täällä oli keskustelu jossa pktädit haukkui äitejä jotka veivät lapsiaan kesällä päiväkotiin?
Nyt Jodelissa oli keskustelu missä joku kertoi olevansa äitinsä omaishoitaja, ja hakevansa lapsensa usein pksta joku ikean kassi olalla jossa pyykkejä/ostoksia äidille ja kerran ollut kappahlin kassi kun vei palautukseen.
Hän sai kuulla et pk tädit ovat puhuneet keskenään miten hän vain shoppailee päivät pitkät ja köllöttelee rannalla, kun lapsi kärsii päiväkodissa näillä helteillä.
Alkoi miettiä päiväkodin vaihtamista tämän takia.
Miten oikeesti kehtaatte pk-työntekijät? Siis te, jotka kyttäätte, juoruilette, olette tietävinänne ja luulette kaikenlaista. Keskittäisitte sen energianne niihin lapsiin siellä ja tekemään siitä niin haukkumastanne paikasta paremman niille lapsille. 😳
Kommentit (3)
Hän siis kuuli kun kaverinsa töissä siellä ja työntekijät keskustelivat "perheistä jotka hyväksikäyttää järjestelmää" ja joku sanoi että "joo Pirkon äiti tulee aina hakemaan Pirkon rantakassien kanssa kappahalin pussit heiluen"
Missähän heidän omat lapsensa ovat kun ovat töissä?