En vain ole kaunis
Ei siitä pääse yli eikä ympäri. Kesäkuvia yritin ottaa läheltä ja kaukaa mutta ei vaan mikään kuva ole säilytyskelvollinen. Ei siis ihme ettei suhdettakaan saa jos on oikeasti näin ruma!
Kommentit (10)
Menepäs perjantai-iltapäivänä Prismaan vaikka tunniksi tarkkailemaan ohi kulkevia pariskuntia.
Tulet huomaamaan, että kaikki naiset todella ovat huumaavan kauniita.
Ja näin saat teoriasi todistettua ihan empiirisesti.
Ei ihmisten suhteisiin päätyminen näytä olevan mikään kauneusasia. Parisuhteita ja lapsia on kaikennäköisillä ihmisillä.
Hymyiletkö itsellesi kun yrität ottaa niitä kuvia? Saattaa parantaa ulkonäköä kummasti.
Vierailija kirjoitti:
Ei ole moni muukaan.
Silti niillä on suhde monella. Kai ne silloin on jonkun mielestä kauniita.
Vierailija kirjoitti:
Ei ihmisten suhteisiin päätyminen näytä olevan mikään kauneusasia. Parisuhteita ja lapsia on kaikennäköisillä ihmisillä.
Hymyiletkö itsellesi kun yrität ottaa niitä kuvia? Saattaa parantaa ulkonäköä kummasti.
Yritän mutta näyttää irvistykseltä😬
Ulkonäkö muuten muuttuu iän aikana. Jotkut oikein kukoistavat kun ikää on tullut lisää.
Kaikkien maku ei ole sama. Aina joku ihastuu kun pitää toivoa yllä👍
En mäkään ja miehet ovat usein halunneet sen kertoa kiertotein ja ivallinen hymy naamallaan (että olisi kauniimpiakin, olen rumalla tavalla lihava jne). Välillä on kehuttu kauniiksi ja hyvännäköiseksi. Tavallaan korona-aika ollut helpotus, kun olen saanut kätkeä naamaani maskin taa. Pelkään miehiä ja heidän ilkeyttään mua kohtaan, en halua heidän kanssaan enää mitään. Vain sänkyyn kelpuuttaisivat, itse en halua enää ikinä yhden illan juttuja, en ole halunnut pitkään aikaan.
Älä ole surullinen, jokaisessa ihmisessä on jotain kaunista ja toiset näkevät sinut eri tavalla kuin itse näet.
Kaunista voi olla vaikka ääni tai katse, hymy tai tapasi olla ystävällinen muille ihmisille.
Häntä pystyyn, ei saa lannistua!
Ei ole moni muukaan.