Rusketus: hot or not ?
Rusketus, onko se kauniimpaa kuin tasainen virheetön vaalea iho ?
Kommentit (13)
Kevyt päivetys näyttää terveemmältä kuin ihan vaalea iho. Sellaista överirusketuata en ymmärrä.
Ihan sama, Ei ole erikseen mitenkään hot
Itse pidän rusketusrajoista naisella.
Se kontrasti jonka rajat luovat sileälle iholle, ovat kuin tiekartta jota herkät sormet ja kostea kielenpää mielellään seuraavat.
on lisähot jos on muuten hot nainen.
No semmonen huono tekorusketus ainakin näyttää todella typerältä lähietäisyydeltä.
Kevyt päivetys on kiva. Mä oon tosi kalpean vaaleaihoinen, mutta kuitenkin luonnostaan tummahiuksinen (siis mun hiukset on ihan tummanruskeat) joten päivetys saa mut näyttämään "paremmalta" ja terveemmältäkin. Onneksi viihdyn auringossa :)
Virheetön vaalea iho olis hot, muttakun iho on kirjava, tummahkokin, ja kuitenkin suonet näkyy monesta kohtaa läpi, ni suosin rusketusta.
Rusketus on merkki vaurioituneesta ihosta, joten not.
Kukin on sen värinen kun on. Pikkuisen on hyvä aurinkoa saada, että D-vitamiinitasot pysyy hyvänä.
Molempi parempi, jos nyt ei ihan hummerikärtsäystä hanki rusketusta tavoitellakseen.
Kuulun itse niihin, jotka ruskettuu kun joku sanookin aurinko - riippumatta siitä, onko päällä pilkkihaalarit vai bikinit ja kun iho on luontaisestikin tummahko, niin enpä nyt yritä taistella vastaan. En nyt varsinaisesti auringonottoa harrasta, mutta toki liikun paljon ulkona työn ja harrastusten puolesta. Toisaalta kyllähän sellainen lumikki-iho on kaunis myös, ei vaan onnistu itseltäni (mun talvivärityskin on tummempi kun monen vaalehipiäisen suomalaisen rusketus, enkä esim. ole koskaan palanut auringossa vaikka olisi aurinkorasva jäänyt käyttämättä..)