Joku nainen väitti eilen Ylen kommenttiosiossa
Joku nainen väitti eilen Ylen kommenttiosiossa, että hän joutuu käyttämään uimarannan pukukoppia uikkareiden vaihtoon, koska miehet vihaa naisia. Että hänen pitäis kyllä saada pitää tissit paljaana, koska tasa-arvo.
Kuka oikeasti voi enää sanoa, että tää kaikki ei olisi mennyt naisilta ihan naurettavaksi ja överiksi?
Oletko KOSKAAN kuullut, että yksikään mies väittäisi, että naiset vihaa häntä ja siksi hän joutuu käyttämään pukukoppia? Koska pukukoppia käyttävät ihan yhtä lailla miehet kuin naiset.
Kommentit (3)
Vierailija kirjoitti:
Se mikä eilen kuului hyviin tapoihin, on tänä päivänä sortoa ja vihaa.
Tämä! Ja nimenomaan sortoa ja vihaa naisia kohtaan. Mun mielestä voitais välillä keskittyä ja antaa huomio miehille; eihän miesten olot ole todellakaan kaikinpuolin paremmat. Esimerkiksi toksisen maskuliinisuuden näkökulmasta. Olisko välillä miesten hyvinvoinnin vuoro?
T. Nainen ja teini-ikäisen pojan äiti
No, missä kaikki intersektionaaliset feministit nyt on? Kiinnostais kuulla näitä juttujanne :D
T. Ap
Se mikä eilen kuului hyviin tapoihin, on tänä päivänä sortoa ja vihaa.