Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

En enää jaksa hyväksikäyttäjä "kaveria"!

Vierailija
22.08.2009 |

Tajusin tuossa vähän aikaa sitten, että eräs kaverini ottaa yhteyttä aina vaan silloin jos hän tarvitsee jonkun palveluksen. Sain tarpeekseni. Toissapäivänä hän soitti ja pyysi minua lähtemään kuskiksi kun heillä on jonkun kaverin häät. Minun olisi pitänyt hakea heidät kotoaan toiselta puolelta kaupunkia, päivystää kirkolla vihkimisen ajan, kuskata heidät juhlapaikalle ja kehtasipa vielä kysyä, että onko ok jos soittelee joskus klo 22-23 jos veisin heidät jatkoille. Sanoin, että ei ole. Ottakaa taksi kyyteihinne ellette pysty sopimaan muiden häävieraiden kanssa kyytejä. Sitten alkoi valitus, että taksi tulee niin kalliiksi, ei ole ylimäätäistä rahaa. Minun olisi pitänyt ilmaiseksi kuskata heitä ympäri kaupunkia. Ei kiitos.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
22.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin mäkin tein yhden "ystävän" suhteen. Huomasin jossain vaiheessa että meidän ystävyys oli mennyt vaan siihen että mä lainasin sille rahaa. Soitti mulle vaan rahaa lainatakseen ja sitten taas seuraavan kerran silloin kun pyysi mun tilinumeroa (ei koskaan muistanut laittaa sitä muistiin).



Mä kyllästyin koko tyyppiin, en mä olen sille enää vaan pankki mistä sai korotonta lainaa.

Vierailija
2/2 |
22.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ystävyyden pitää olla vastavuoroista ja perustua sille että haluaa viettää aikaa toisen kanssa ja jakaa kokemuksia/harrastuksia/ajatuksia(riippuen siis ystävyyden laadusta)



Vakiauttajatkin ovat ok. jos on molemminpuolista.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla