Isabella, mikä toiseksi nimeksi?
Kommentit (7)
Isabella on maailman kaunein nimi! Toiseksi kaunein Anastasia :)
Tuo Isabella Olivia kuulostaa kauniilta
ap
Ei tosin perisuomalainen... mutta harva nimi on, lähes kaikki suomennoksia ja väännöksiä jostain muusta kielestä.
Itse tykkäisin Linnea Isabella -nimestä, mutta olen halunnut lapsille nimet, joissa kutsumanimi on ensimmäisenä nimenä. Isabella Linnea - ainakin jos sukunimi on yli kaksitavuinen? Ei nimen tarvitse olla mikään huputupulupu-rimmailu. Harvemmin kaikkia etunimiä käytetään kasteen tms. jälkeen.
Isabella Olivia on tietysti ihan mainio; varsinkin se Olivia... mutta tässä meni jääviyden puolelle!
Isabella Anja Sofia? Isabella Enna Anastasia? Isabella Eerika? Isabella Inka Olivia? Isabella Usva Katariina?
Siis tykkäisitkö jos sun nimi olis Isabella? No joku tykkää joku ei. Ei kait me voida antaa lapsillemme nimiä sen mukaan, mistä ne EHKÄ 4-vuotiaana, tai 15-vuotiaana, tai vaikka 38-vuotiaana tykkää!
Vaikkapa Isabella Eva Sofia tmv. Eli keskimmäinen nimi lyhyt ja kolmas nimi myös lyhyehkö,ettei nimestä tulee mitään loputonta rimpsua tyyliin Isabella Anna Eveliina Virtanen.
Kaksi nimeä:
Elisabet
Adele
Adelia
Olivia
Ilona
Annika
Kolme nimeä:
Anna Kaisa
Anna Olivia
Elle Anemone