Milllaisella bisneksellä tienasit ekan miljooonasi?
Kommentit (11)
Ihan vielä ei ole miljoonaa kun syön ja juon kaikki tulot, mutta tarkoitus olisi ostamalla halvalla ja myymällä pienellä voitolla kääriä miljoona kasaan.
Tarkoitan ihan semmoista jotain kohtuullista 20 % voittoa. Ostan 1 eurolla ja myyn 25:lla
Nallekarkeilla. Vaihdoin kavereitten kanssa erilaisia nallekarkkevja ansaitsin ensimmäisen miljoonani jo alle 12-vuotiaana.
Parituksella ja huumekaupalla. Nyttemmin olen siirtynyt vain laillisiin bisneksiin ja myyn suojavarusteita huoltovarmuuskeskukselle.
Kovat huumeet. Mietin pörssiin listautumista.
Pienestä huumekauppaa, paritusta, pornografiaa ja näitä kaikkia samanaikaisesti.
Nykyisin touhuan kansainvälisen asekaupan parissa myyden lähinnä luvanvaraisia sota-aseita laittomasti terroristeille.
Vierailija kirjoitti:
Parituksella ja huumekaupalla. Nyttemmin olen siirtynyt vain laillisiin bisneksiin ja myyn suojavarusteita huoltovarmuuskeskukselle.
Eli olet pysynyt samanlaisissa epäilyttävissä liiketoimissa. Nykyinen vaan on laillista.
Nappasin naapurimaasta firmalle nimen ja idean, ihan yks yhteen. Näin helppoa se on! Ei tarvita mitään omia ideoita, senkun lainailee tai varastaa muilta ja samalla vähän telkkarissa tai radiossa puhuu läpiä päähänsä. Adios köyhät!
Ostan halvemmalla, myyn kalliimmalla. Puoli miljoonaa toai vain vuodessa tulee tällä menetelmällä toistaiseksi.
Vierailija kirjoitti:
Parittamalla isoäitiä.
Missä myyt sitä? Minne pitää tulla et sais panna sitä?
Tästä tulee vilkas keskustelu 😂