Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Turistina Kouvolassa - mitä tehdä?

Vierailija
28.04.2021 |

Nyt kun korona alkaa pikkuhiljaa hellittää, ajattelin tehdä pitkän viikonloppureissun Kouvolaann omalta paikkakunnaltani.

Ajattelin, että voisin vain kävellä ympäriinsä ja katsella paikkoja, kun se on aina muilla reissuilla jäänyt vähemmälle, ja olisi varmaan edelleen turvallisimpaa kuin ihmisjoukoissa pyöriminen.

Onko teillä ehdottaa paikkoja, joissa kannattaisi käydä kuljeskelemassa? Kivat maisemat, rakennukset ja muistomerkit tms. kiinnostavat.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
28.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lähteä pois ja ajella vaikka Savonlinnan maisemiin.

Vierailija
2/5 |
28.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutteri, grenoble, speden saluuna ja monttu.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
28.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vanha Kouvola on kiva, kuten vanhat kaupungit yleensäkin. Uusi keskusta on ihanan elävä ja värikäs, torilla kannattaa käydä ehdottomasti. Kouvolassa on myös ihania rantoja, puistoja, pikkukatuja ja kujia, joita voi kierrellä. Viihtyisät kahvilat ja pittoreskit ravintolat houkuttelevat poikkeamaan ja nauttimaan rennosta ilmapiiristä.

Vierailija
4/5 |
28.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos arkkitehtuuri kiinnostaa, niin Kouvolan Prisma on näkemisen arvoinen.

Vierailija
5/5 |
28.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Käy leikkuuttamassa Kouvolatukka. Sen jälkeen voisit käydä Tornionmäen grillillä murkinalla.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kuusi kahdeksan