Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lihavuusleikkaus

Vierailija
24.04.2021 |

Työkaverille tehtiin lihavuusleikkaus 2 vuotta sitten.
Olen ymmärtänyt, että sellaisen jälkeen syödään tosi pieniä määriä. Työkaveri syö minusta isoja määriä ja on ihan ensimmäisenä syömässä jos on tarjolla kakkua. Tänäänkin oli täytekakkua, niin totesi että maistan vähän... ihan kunnon kokoinen kimpale oli lautasella ja oli juuri syönyt jonkun proteiinirahkan.
Onko leikkaus joku taikatemppu, että sen jälkeen voi edelleen syödä kaikki herkut ja paino putoaa???

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
24.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

No, kai sä ulkomuodosta näet, onko hän laihtunut ja taas lihonut näiden kahden vuoden aikana?!

Vierailija
2/3 |
24.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

No on laihtunut ja paljon. Mietin vain niitä annoksia. Muistan jostain lukeneeni, että leikkauksen jälkeen syödään tyyliin puolikas peruna ja lihapulla, ettei ennen ruokaa kannata edes juoda vettä. Annokset olisi niin pieniä, ettei vitamiineja saa tarpeeksi.

Olenko ymmärtänyt jotain väärin?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
24.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vatsalaukkkua pienennetään leikkauksessa, mutta kyllä sen voi syömällä venyttää takaisin entiselleen. Aluksi ei saa syödä eikä pysty syödä juuri mitään, mutta moni palaa vähitellen entisiin tapoihin. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kaksi kolme