Miksei voisi olla erillistä deittisovellusta sellaisille, jotka haluavat lapsia?
Säästyisi paljon ihmisten aikaa.
Nimim. Taas kaatui ensin lupaavalta tuntunut orastava parisuhde, kun mies ilmoitti haluavansa perheen tulevaisuudessa. Ja molempien aikaa meni hukkaan. Huoh.
Kommentit (6)
Vierailija kirjoitti:
Itse olen hoitanut tämän asian kirjoittamalla siitä profiiliini ihan näissä nykyisissä palveluissa. Tulevaisuuden suunnitelmiini ei kuulu perhe, omakotitalo, eikä lemmikit.
Minäkin olen kirjoittanut profiiliini ne asiat, mitä ehdottomasti haluan elämältä/puolisolta, mutta ilmeisesti kukaan ei lue profiilitekstejä tai sitten jotkut saavat jotain huvia toisten ajan tuhlaamisesta.
Markkinataloudessa kai me eletään. Siitä vaan tekemään sellainen palvelu, jos uskot sen olevan kannattava idea.
Perusta sellainen ihan vapaasti. Takuitahan et voi vaatia, mutta jos toiveet riittävät, niin mikä ettei. Muutenkin tositarkoituksella liikkeellä olevat tarvitsevat jo oman sovelluksen, vai onko sellainen jo?
Eikö suomi24 treffipalstalla ole rasti ruutuun -tyylillä onko lapsia, haluatko lapsia jne?
Itse olen hoitanut tämän asian kirjoittamalla siitä profiiliini ihan näissä nykyisissä palveluissa. Tulevaisuuden suunnitelmiini ei kuulu perhe, omakotitalo, eikä lemmikit.