Mies, mitä olisit valmis tekemään että saisit kauniin vaimon?
Kommentit (32)
Vierailija kirjoitti:
Millä tavalla kauniin?
Kaunis ulkonäkö ja luonne. Ei kai kukaan bitchiä kattele.
Voisimpa jotain työtä koittaa hakea jos sillä löytyisi kiva ja kaunis vaimo. Toisaalta kyllä tässä kymmenen vuoden tuilla eläminen ja keppanan juonti on jo vähän vaikuttanut motivaatioon :(
Onko hänellä myös kaunis peräreikä?
No ensinnäkin mitäs se kaunis nainen on valmis tekemään että saa minut? Toiseksi ei minulle pelkkä kauneus riitä, pitää olla myös fiksu, mukava ja huumorintajuinen. Jos nämä löytyy ja on myös valmis tasa-arvoiseen ja luottamukseen perustuvaan aikuiseen suhteeseen, niin sitten nainen voidaan hukuttaa hyviin lahjoihin ja herrasmiehen kohteluun.
Vierailija kirjoitti:
No ensinnäkin mitäs se kaunis nainen on valmis tekemään että saa minut? Toiseksi ei minulle pelkkä kauneus riitä, pitää olla myös fiksu, mukava ja huumorintajuinen. Jos nämä löytyy ja on myös valmis tasa-arvoiseen ja luottamukseen perustuvaan aikuiseen suhteeseen, niin sitten nainen voidaan hukuttaa hyviin lahjoihin ja herrasmiehen kohteluun.
Ei naiset yleensä halua niin paljon miehiä kuin miehet naisia..
En ajattele rakkautta minään semmosena että pitää tehdä jotain tai jättää tekemättä jotain löytääkseen se
Kaipa tuota voisi ainakin putsata tietokonetuolin ja kylppärin.
Ehkä voisi vähän tuulettaa, ja siivota pakastimesta yli 2 vuotta vanhat avatut pussit pois yms.
En ole kyllä ihan varma, että mitä vaimo toisi elämääni, tai mitä minä hänen.
Ei naiset yleensä halua niin paljon miehiä kuin miehet naisia..[/quote] Voi voi sua. Naiset ei halua tietynlaisia miehiä, toisenlaisia ne haluaa hyvin paljon :)
Nuorempana olin valmis tekemään melkein mitä vain, jotta saisin kauniin tyttöystävän mutta nykyisin tekisin paljon vähemmän.
En huomannut että AP sanoi vaimo. Joo, en halua naimisiin, joten jättäisin tekemättä. Naisystävän voin hankkia, jos nykyisen kanssa ei jostain syystä tulevaisuudessa synkkaa. Voin tosin ihan yhtä hyvin olla tuolloin sinkku, kivaa sekin.
Minulle nainen ei ole mikään palkinto mistään.
mennä japanii hankkii sen kauniin vaimon ja jäädä sinne
Kauneus on väliaikaista, jos puhutaan siitä miltä näyttää. Vaimon etsinnässä on ollut kyllä ihan eri kriteerit kun pelkkä ulkonäkö, onneksi löytyi paras mahdollinen kulta.
Riippuu siitä, että kenen vaimo se on.
Ihme ja kumma, että kukaan ei muka olisi tekemässä työtä kauniin vaimon eteen. Kokemukseni todellisuudesta on toinen. Jos on oikeasti kiinnostava nainen, joka arvostaa miehen tekemää työtä (perheen vuoksi) ja luottaa tämän kykyihin, niin kyllä moni mies vaikka kävelee hautaan tämän takia. Toki, aika harva nainen osuu tähän kategoriaan. Mutta olen nähnyt tästä kuitenkin kymmeniä esimerkkejä elämäni aikana.
Ja minä siis sisällytän kauneuden kriteeriin sekä fyysisen että henkisen kauneuden.
Jos on vielä hyvä luonne niin voin odottaa hääyöhön ilman koeajoa.
Itse asiassa yksi sellainen on vähän niinkuin kierroksessa. Mutta katellaan.
En yhtään mitään. En halua naimisiin.