Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Nettideittailu ja missä vaiheessa pitäisi ihastua?

Vierailija
21.03.2021 |

Olen parikymppinen nainen ja vasta nyt alkanut tosissaan etsiä parisuhdetta. Olen kolmisen viikkoa vaihdellut viestejä erään netissä tapaamani miehen kanssa ja kerran päässyt treffeillekkin. Meiltä on löytynyt yhteistä juteltavaa eivätkä treffitkään olleet suuri pettymys, vaikka hän ei ollut aivan sellainen kuin olin viestien välityksellä olettanut. En kuitenkaan osaa kuvitella itseäni joku päivä parisuhteeseen hänen kanssaan eikä siis mitään tunteita häntä kohtaan ole ilmestynyt. Sellaisia että minulla olisi kiire päästä taas hänen luokseen ja olla hänen kanssaan. Olenko nyt vain liian hätäinen ja kannattaako minun jatkaa tapailua hänen kanssaan odottaen että niitä tunteita kehittyy myöhemmin, vai viheltää jo tässä vaiheessa peli poikki? Tulen varmasti saamaan paljon alapeukkuja tyhmine ongelmineni, mutta olisin otettu jos joku antaisi edes jonkinlaista neuvoa.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
21.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ole tyhmä ongelma, älä siitä huoli. Itse ainakin näen asian niin, että jos niitä tunteita on tullakseen niin niitä alkaa tulemaan jo ensitapaamisesta lähtien edes sen verran, että odottaisit teidän seuraavaa tapaamista. Jos näin ei käy, niin ilmaisisin sen rohkeasti miehelle, ettei hänen mahdolliset tunteensa sen enempää kasva.

Vierailija
2/3 |
21.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kannattaa antaa aikaa, joskus ihmisestä oppii pitämään enemmän kuin tutustuu paremmin.

Eikä sellainen heti - ihastus välttämättä johda mihinkään, ensivaikutelma on joskus jotain ihan muuta kuin mitä ihminen todella on.

Minusta ainakin kuulostaa hyvältä että teillä on yhteisiä puheen aiheita, eikä treffit ollut pettymys.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
21.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos et näe häntä kanssasi parisuhteessa, ei suhteella ole edellytyksiä. Muista että etsit itsellesi kumppania, ei sinun kiltteyttä (tai mistään muusta syystä) kannata jatkaa tapailua. Luota omiin tunteisiisi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kahdeksan neljä