Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

3v lapsi päivähoitoon, mitä päälle ja varavaatteiksi?

Vierailija
31.05.2009 |

Huomenna ensimmäinen hoitopäivä tutustumisen merkeissä päiväkodissa. Nyt kamala paniikki, mitä laitan lapselle päälle hoitoon kun on lämmintä ja mitä varavaatteita (on hoidossa noin 4 tuntia). Pitääkö ulkona olla aina ulkovaatteet vai voiko olla samoissa vaatteissa myös sisällä? Onko kaikilla esim verkkapuku/tuulipuku vai käykö farkut?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
31.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

vaihdetaan sisälle tultaessa vain housut eli sisä- ja ulkohousut erikseen. Sellaiset housut, joissa on mukava ulkoilla.



Varavaatekerta kylmälle ja lämpimälle.

Lisäksi viimeistään ylihuomenna sadevarustus mukaan.

Sisätossut.

Vaipat, jos niitä vielä käyttää vaikka päiväunilla.

Vierailija
2/2 |
31.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

pitää olla ulkoiluhousut erikseen myös kesällä. Päiväkoti on uusi ja piha enimmäkseen hiekkaa, joka kulkeutuu housuissa sisälle. Siksi pitää vaihtaa erikseen. Ihan perheen oma juttu, onko farkut vai verkkarit.



Ja koska on kyseessä tutustuminen, et voi tietää kaikkea. Kysy huomenna mieltä askarruttavat jutut ja toimi jatkossa niiden mukaan. Ei siellä mitään poliiseita olla, jotka edellyttää sääntöjen noudattamista jo ekasta hetkestä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla