Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hallitus antaa määräaikoja ylemmälleen, eli eduskunnalle

Vierailija
02.03.2021 |

Kokeilkaa töissä alkaa antaa pomoillenne määräaikoja "or else" tyyliin. Kyllä on tytönhupakot pihalla.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
02.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jeps.

Mutta eduskunnan puhemies Anu Vehviläinen on tähän asti koko ajan korostanut, että eduskunta pystyy käsittelemään asetukset hyvin lyhyessäkin ajassa, näin korona-aikaan.

Joten hänen pitäisi nyt pysyä sanojensa takana ja muistaa mitä on tullut sanottua.

Sillä siihenhän hallitus on luottanut.

Myös päätös poikkeuoloista tuli hyvin äkkinäisesti, kun alkoi näyttää niin pahalta muuntoviruksen kanssa.

Lopeta jo ap, miten jaksat ja viitsit tehdä näin helvetin monia hallitus provoja päiväkaudet, aamusta yöhön?

Vierailija
2/4 |
02.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikset hallitus ole valmistellut asioita HYVISSÄ AJOIN ETUKÄTEEN? Nyt puskevat täyttä sutta ja sekundaa läpi. Heillä on ollut yli vuosi aikaa valmistella

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
02.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen täysin samaa mieltä aloittajan kanssa. Marin yrittää kovasti aina löytää syyllisiä joiden niskaan voi vierittää kuraa.

Vierailija
4/4 |
02.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Marin vie pomoilullaan muutkin mukanaan omaan suohonsa. Kuinka näin voi päästä tapahtumaan? Pääministeri on täyttä sutta ja sekundaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi yhdeksän