Morkkis on yhtäkkiä +35 v iskenyt kaikista tekemistäni elämäni vääristä teoista
Tuntuu, että pää hajoaa. Olen alkanut nyt +35 v kärsimään morkkista kaikista elämäni vääristä teoista ja valheista. En ole todellakaan elänyt elämääni ns. siististi ja aiheuttamani vahingot ovat henkisiä, mutta tämä katumuksen määrä on yllättänyt.
Miten tämän voi käsitellä? Puhutaan siis ihmissuhteisiin liittyvistä asioista, joissa olen toiminut aivan väärin. Ja katumuksen aiheet lähtee sieltä lapsuudesta, kun olen esim varastanut kaverilta jotain jäämättä kiinni.
Kommentit (7)
Asianhan voi nähdä myös niin että olet "valaistunut".
Käytä sitä hyväksesi kun menet eteenpäin ja teet elämästäsi paremman.
Kaikki tekevät virheitä.
Tuota voisi kutsua synnintunnoksi. Synti kysymys on ratkaistu puolestasi Golgatan ristillä: ”Joka syntinsä tunnustaa ja hylkää, saa armon”. Kaikki me ollaan tehty syntiä ja tarvitsemme armoa elämään. Täältä saat lisää infoa https://tuleuskoon.fi/
Voit rukoilla armoa...muuta keinoa ei ole.
Aika myöhään heräsit ja "valaistuit".
Meidän luokan kusipäisin kundi (joka kiusasi tyttöjä) alkoi katua käytöstään jo 20-vuotiaana ja pyysi anteeksi. Kusipää oli joutunut itse armeijassa kiusatuksi ja siitähän syntyi hänelle "valaistuminen" kun hän tajusi, että vain munaton luuseri kiusaa heikompia (naiset, lapset).
Fiksu poika oppii MIEHISYYDEN ALKEET jo 5-vuotiaana. Tyttöjä ei kiusata, eläimiä ei kiusata, aikuisia naisia ei huoritella.
Hyvä tajuta nyt!
Onnittele itseäsi. Jotkut eivät mieti tekojaan vielä vanhanakaan.
Anteeksianto on mahdollinen. Ihminen voi muuttua paremmaksi ja olosuhteet muuttuvat ja vaikuttavat ihmiseen.
Rukoilu ja anteeksipyyntökin voi puhdistaa.
Olitko j ännätyttö?