Lue keskustelun säännöt.
Taas 0-tutkimus: vauvan tulo vähentää seksielämää!
05.06.2008 |
Onko jollain vauvan tulo lisännyt seksielämää tai edes pitänyt sen entisellä tasolla (ennen raskausaikaa olevalla tasolla)?
Kommentit (3)
laatu on parantunut. Synnytyksen jälkeen paikat jotenkin herkistyivät tai jotain, kaikki TUNTUU paremmalta.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
että seksi todellakin tuntuu entistäkin paremmalta synnytysten jälkeen. Eka vauva ei meillä vähentänyt seksiä. Päinvastoin, alettiin heti yrittään toista ja aika pian tärppäs. Sitten olikin huomattavasti vähemmän seksiä, mutta raskaana olin kuitenkin taas aika pian. Itseasiassa jo 1,5 kk synnytyksestä. Nyt kun pieniä on kolme, seksiä on liian vähän, mutta laatu korvaa määrän! :)
kokonaisvaltaiseksi (kasvanut entisestään) että seksiin on tullut uusi ulottuvuus...juu ja viikko synnytyksestä, kun olimme ensimmäisen kerran. Mies on tykännyt uudestä hedelmällisemmästä lookistani ja minä nautin naiseudestani entistä enemmän, en ole enää tyttö vaan nainen. Lapsemme on nyt 5-vuotias, en sitten tiedä mitä tapahtuisi jos päättäisimme tehdä useamman lapsen ja sen takia tyydynkin tähän yhteen ja hyvään elämään miehen kanssa.