Kumpi terveellisempää leivän päällä?
Voimariini vai maapähkinävoi?
Maapähkinäthän on terveellisiä. Molemmissa on energiaa kyllä.
Kommentit (13)
kunhan jätät sen leivän pois siitä alta ;)
Leipä nostaa veren sokerit sille tasolle, että rasva varastoituu ja myös kolesterolitaso nousee..... Ilman insuliinia nostattavaa hiilaria voit syödä huoleta vaikka maapähkinävoita kera Oivariinin :D
Siinähän on pähkinöitä, joissa on hyvää rasvaa, ja öljyä. Rasvan laadun kannalta siis paljon parempaa.
Harmi kun en itse tykkää mausta. :)
Miten maapähkinävoita voi tehdä itse?
ja jos jää liian tönköksi, pikkuisen öljyä sekaan. AVOT!
Oliskohan MAAPÄHKINÄvoissa maapähkinöitä?
En oo 5, mutta tähän täytyy kyllä vastata, että MAAPÄHKINÖITÄ.
5, mitä pähkinöitä maapähkinävoissa on?
kunhan jätät sen leivän pois siitä alta ;)Leipä nostaa veren sokerit sille tasolle, että rasva varastoituu ja myös kolesterolitaso nousee..... Ilman insuliinia nostattavaa hiilaria voit syödä huoleta vaikka maapähkinävoita kera Oivariinin :D
Siis verensokeri ei ole sama asia kuin insuliini.. :D insuliinia diabeetikko pistää itseensä laskeakseen verensokeriaan, koska diabeetikon elimistö ei tuota sitä itse.
Maapähkinä ei ole pähkinä
No mitä ihmeen väliä sillä on, vaikka olisi nauris? MAAPÄHKINÄvoihin tulee joka tapauksessa MAAPÄHKINÖITÄ.
Joku vaan väitti, että maapähkinävoihin tulee pähkinöitä, mutta ei nähtävästi tulekaan, jos siihen tulee vain maapähkinöitä.
Joku vaan väitti, että maapähkinävoihin tulee pähkinöitä, mutta ei nähtävästi tulekaan, jos siihen tulee vain maapähkinöitä.
Laitat varmaan makaronilaatikkoonkin riisiä ja hernekeiton teet kukkakaalista?
En ole kuvitellut mitään, vaan kerroin, että maapähkinä ei ole pähkinä, vaikka joku väittikin, että maapähkinävoihin tulee pähkinöitä. Vaikea käsittää?
Mäkin olen luullut, että maapähkinä on pähkinä. Mihin lajiin maapähkinä kuuluu?
En ole kuvitellut mitään, vaan kerroin, että maapähkinä ei ole pähkinä, vaikka joku väittikin, että maapähkinävoihin tulee pähkinöitä. Vaikea käsittää?
Te ootte ihania saivartelijoita! Muistakaa, ettei myyrät ole myyriä kun ne on kontiaisia.
maapähkinävoi. Oivariinihän on ties mitä mössöä.