G: Mitä blogeja seuraat vakkaristi ja miksi? ev
Kommentit (16)
seuraan Alexander Stubbin ja Heidi Hautalan blogeja ja satunnaisesti muidenkin poliitikkojen. Ja siksi, että politiikka kiinnostaa (olen itsekin mukana paikallispolitiikassa). Ai niin, ja Kirsi Pihan lukupiiriä.
http://www.hatakeskus.blogspot.com/
Kirjoittaja kirjoittaa hyvin ja mielenkiintoisesti hätäkeskuksen arjesta!
Siis toi hätäkeskus blogi. Laitan seurattavien listalle. t. se politiikkaa seuraava.
tota hätäkeskusta. Siihen vaan ei tule kovin paljon kirjoituksia. lisäksi seuraan Paskamutsin päiväkirjaa ja Nainen ratissa -blogia.
Mahtava äiti ja todella hienoa kommentointia päivänpolttavista asioista.
kuten Kemikaalikimara ja Kulutusjuhlaa. Vaalien alla pitää varmaa seurata enemmän poliittisiakin blogeja. Abortti- tai mollamaija-blogia en jaksaisi seurata, kun niissä ei ole mitään minua kiinnostavaa, olen pro choice ja osaan tehdä itse kauniimpia käsitöitä kuin noiden blogien pitäjä.
Johanna Tukiaisen blogia seiskan sivuilta. ja ihan vaan siksi että saan äijälle päivitellä mitä tyhmää se eukko on taas keksinyt. saan jotain ihme mielihyvää kun seiskaa lukiessa olen ihan tuohtunut kaikesta idioottimaisesta mitä ihmiset touhuaa. :)
löytää blogeja, joita haluaa lukea.
- mistä voi muka jatkuvasti kirjoittaa jotakin mielenkiintoista...tarttee melkein olla julkkis
Vastaan tähän.
Minulla on blogi jossa kerron meidän perheen elämästä. Tuskin sitä kukaan tuntematon mitään saa mutta se on tullut tärkeäksi viestikapulaksi ystävien ja sukulaisten kanssa. Blogissani käy vierailijoita päivässä noin pari kymmentä. Lastemme kummit käyvät lukemassa mitä kummilapselle kuuluu. Mummot, vaarit, tädit ja sedätkin on kiinnostuneita perheemme tapahtumista. Tätini lukee blogiani 83v isomumolle.
Joskus joku tuntematonkin sinne eksyy ja kommentoi juttuja sekin on kivaa. Joku joskus kommentoi blogiani että turhaa lässyynläätä johon totesin että täyttä totta todella turhaa lässynläätä se on ja niin sen pitääkin olla. Ei arjessa huimia asioita tapahdukkaan. Syödään leikitään nukutaan käydään kaupassa harrastetaan. Välissä on jonkun synttärit tai muu juhla. Joskus joku lapsista tekee hassuja juttuja leikkaa hiukset, kolauttaa päänsä oppii puhumaan tai kävelemään tai ajamaan pyörällä tai saa matikan kokeesta 10.
En tavoittele huimia käviä määriä tai että blogini olisi huippusuosittu. Minulle se on avoin päiväkirja josta sukulaiset pääsevät kurkistamaan mitä meille kuuluu.
Puhtia, Liivian taloa, Rajamäen rykmenttiä ja Tilli Mössönpoikaa. TIlda-jutut minua eivät kiinnosta.
Johanna Tukiaisen blogia seiskan sivuilta. ja ihan vaan siksi että saan äijälle päivitellä mitä tyhmää se eukko on taas keksinyt. saan jotain ihme mielihyvää kun seiskaa lukiessa olen ihan tuohtunut kaikesta idioottimaisesta mitä ihmiset touhuaa. :)
Yritän saada jotain tolkkua vaikeasta asiasta. Siitä kun ei kukaan oikein edes pysty keskustelemaan. Se on niin tärkeä asia, että se pitää olla koko ajan esillä, vaikka siitä ei niin kamalasti puhuttaisikaan.
Samalla kirjoittajalla on aloitus mollamaijapalsta.blogspot.com
Katsotaan mitä siitä tulee ja onkos sinne mitään järkevää kirjoitettavaa. Ja tuleeko kuvia mollamaijoista.
Mä kävin eilen Kristian Meurman blogissa, mutta se oli ihan täynnä mainoksia - viesti hukkui. Sitäpaitsi kommentointi sinne oli vaikeaa eikä voinut esikatsella mitä kirjoitti eikä lähetysnappi ollut selkeä. Kommentteja ei varmaan tarkastella. Kaikki julkaistaan, vaikka ei olisi tarkoitus julkaista.
Toi ilmanen blogspot.com toimii aika kivasti, jos haluaa oman blogin. Mutta missä sitä blogiaan voisi mainostaa, jotta sinne tulisi lukijoita, se on vähän hankalampi juttu...ja aiheen keksiminenkin - mistä voi muka jatkuvasti kirjoittaa jotakin mielenkiintoista...tarttee melkein olla julkkis, jos blogi kiinnostaa, mutta onks julkkiksilla sit jotain mielenkiintoista kirjoitettavaa...JATKUVASTI? Ja mistä se Kristian Meurman aikoo kirjoittaa sitten kun ei enää ole sulhanen ja häät tiedossa - niistähän se nyt bloggailee...
Aborttiblogissa kerrotaan naisen elämästä - sehän liittyy aborttimietiskelyihin ja päätöksiin.
Ja kuka seuraisi blogia, jossa joku anonyymi kirjoittelee mistä vaan...
Olen törmännyt sellaiseen - etsiessäni aborttiblogia - että joku rokkaribändi tms on työntänyt oman asiansa abortti-aiheen alle.