Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mies ei halua kun olen raskaana, itsellä se mielessä koko ajan...

Vierailija
09.06.2009 |

Noin kuukauden päästä laskettu aika, ja nyt viimeisen kuukauden aikana mies on menettänyt kokonaan mielenkiintonsa seksiin. Aikaisemmin raskausaikana sitä ollaan kyllä harrastettu.



Itselläni halut eivät ole loppuraskauden myötä mihinkään kaikonneet, päin vastoin.



Onko teillä muilla samansuuntaisia kokemuksia? Hellyyttä mies kyllä antaa muuten, muttei ymmärrä antaa. Suomeksi sanottuna olen puutteessa.



Saako raskaana oleva nainen haluta edes?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
10.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Monilla miehillä on sellainen ihmeellinen käsitys, että vauva "näkee" seksiaktin ja miestä nolottaa.

Vierailija
2/6 |
10.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

että lapselle tulee hymykuopat siitä kun mies tuikkaa liian syvään

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
10.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rv 25 ja seksiä ollaan harrastettu koko aikana vissiin kolme kertaa.. Ei jaksa enää edes yrittää, pelkään jo niin kovasti torjumista..

Vierailija
4/6 |
10.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

joka raskaudessa, heti kun vähänkään vatsa pullottaa niin mies ei suostu. ei pelkää vauvan puolesta vaan olen vaan epäeroottinen. ja halut on itsellä juuri silloin kovat. aivan järkyttävää aikaa. sitten kun vauva on syntynyt, on mies koko ajan kimpussa ja itseä ei vois vähempää kiinostaa kun imetys vie halut totaalisesti.

Vierailija
5/6 |
09.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse elän jatkuvassa puutteessa, nyt raskaana kaipaisi hyväksyntää myös sillä saralla, mutta ei tipu. Mies jäi sänkyyn kuorsaamaan, minä lähdin nettiin koska itkettää ja ahdistaa olla siinä lähellä, kun toinen ei halua. Tämä ei kyllä liity edes raskauteen vaan on ollut jo pitkään tätä. Olen niin rikki, että uskallan tuskin hengittää kun hän koskee, en osaa tulkita hänen läheisyyttään, pelkään kiihottua jos mies ei haluakaan, pelkään nukahtaa, jos se olisikin halunnut mutta tulkitsee minun olevan väsynyt. Olen ihan rikki ja hajalla. Viimeksi kun olimme, teimme sen ilman mitään lämmitelyjä ja hän sai muta minä en. Nyt olen ollut taas iäisyyden ilman. Ja niin surullinen ja vihainen.

Vierailija
6/6 |
09.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi olen pahoillani puolestasi. Myös meillä on ollut tuo tilanne aiemmin, ennen kuin mistään lapsen teosta edes oli puhetta. Tulin torjutuksi lukemattomia kertoja ja menin itkien nukkumaan.



Syyksi paljastui sitten lopulta miehen eturauhasvaivat, joiden vuoksi seksihalut häneltä himmenivät. Eivät ne edelleenkään käy yksiin omieni kanssa, mutta sentään vähän edistystä tullut sillä saralla.



Kehotan sinua juttelemaan miehellesi. Nyt tilanteenne kuulostaa ihan samalta kuin meillä pari vuotta sitten. Silloin mies väisteli halauksiani jne. kun arveli että halusin vain "sitä". Ja minä puolestani ohitin hänen mahdolliset lähestymisyritykset, kun "arvasin" ettei hän kuitenkaan seksiä halua ja minusta tuntui loukkaavalta tulla harhautetuksi tai jotain.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yhdeksän viisi