Miksi itä-Eurooppaan pitää antaa meidän rokotteet
Kommentit (7)
Koska vihreät ovat koko maailman parantajia. Siksi Suomeen tilattiin rokotteita yli yhdeksän miljoonan ihmisen tarpeiksi, vaikka rokotettavia on alle viisi miljoonaa. Rahaa on maailmalle jaettavaksi.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/612398fa-5652-463e-a122-a1c0b6cee…
Suomalaiset saa kaikki kuolla tavalla tai toisella jos Haavistolta kysytään.
M. Ohisalo kirjoitti:
Huono-osaisimmille ensin.
Eli kaikille muille paitsi suomen kansalaisille, jotka tätä maata puolustavat ja ovat tämän rakentaneet? Ime paskaa.
Vihreistö on menettänyt loputkin järkensä valosta, maksetaan toki kaikki maailman kulut niin ollaan lopulta kaikki köyhiä ja pestään toistemme jalkoja ruokapalkalla.
Siis kannattaa haalia halpatyövoimaa Skopjesta ennemmin kuin palkata suomalaisia telakoille. Ja hoitaa Balkanin koronat Suomen laskuun, nyt tämä käy järkeen. Siksi niitä rokotteita tilattiin reilusti yli oman tarpeen. Tuntuu kumminkin, että persut ovat miettineet asiat pidemmällä tähtäimellä Suomen hyväksi vastustaessaan ulkomaista halpatyövoimaa.
Täh?
Onko sinulla jotain rokotteita? Kerro lähemmin!