Sopivatko korkokengät sinusta ylipainoiselle naiselle?
Tai korkosaappaat? Vai vain normaalipainoisille?
Kommentit (6)
Ei sovi ainakaan mulle, olen siis läski. Ja ne puristaa kauheasti kun painan niin paljon ja tuntuu ikävältä varpaissa kun jalat on semmosessa asennossa että se paino pakkautuu ikävästi. Lisäksi niissä jalat turpoo varmaan siksi just kun oon niin painava, niin näyttää siltä että jalat tursuaa niistä avoimista kohdista (avokkaissa). Jotkut saapikastyyppiset sopii paremmin mutta ei tunnu jalassa yhtään sen paremmilta, joten ei jatkoon nekään.
Miksei sovi, tolppakorot ehkä piikkikorkoja paremmin sopii. Tosin en käyttäisi hoikkanakaan kapeita kenkiä ja piikkikorkoja, mulla on leveä jalka, olin sitten kevyempi tai painavampi.
Kenelle vaan, joka osaa kävellä niillä.
Sopii, yksi meidän koulun opettaja on ylipainoinen, mutta hän on silti hurjan tyylikäs ja kaunis aina. Käyttää korkokenkiä.
Tottakai sopivat!
Sopivan hoikka saa toki enemmän ihailevia katseita, mutta se on vain kauneusnormien syytä.
Kauniit korot hyvällä maulla kaunistavat ketä tahansa naista, paljon on siitä kiinni miten niitä kannat ylläsi. Näytä itsevarmuutesi niin kaikki muut näkevät sinut kauniimpana!
Eikös nykyään ole normaalia olla läski?