Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voiko tällä ruokavaliolla/liikunnalla laihtua?

Vierailija
20.05.2009 |

5.30 kävelylenkki 8km (reipas kävely)

7-8 aamupala 2ruisleipäviipaletta, 4tl rasvaa, 4leikkelesiivua, 1sulatejuustoviipale, 6kurkkuviipaletta, 2kuppia (2dl) kahvia maidolla ja hedelmä esim. banaani

11-12 lounas riisiä+broilerwokkia n. 3dl, juomana vettä, salaattina esim. kurkku-lehtisalaatti-ananas n. 150g

14-15 välipala 2dl jogurttia ja omena

17-18 päivällinen ruokaisa salaatti esim. broileria ja vihanneksia n. 200g, juomana vesi

20-21 iltapala 2ruisleipäviipaletta, 4tl rasvaa, 4leikkelesiivua, 6kurkkuviipaletta, 2kuppia (2dl) kahvia maidolla ja hedelmä esim. päärynä



Vettä juon kaiken kaikkiaan päivän aikana 1,5-3litraa. Pituuteni on 169cm ja paino on tällä hetkellä 78kg. Tarkoitus ois päästä takaisin mittoihin ennen raskauksia eli 65kg



Tämä siis on esimerkki yhden päivän ruoista, hedelmätä ja päivällinen sekä salaatin sisältö vaihtelee. Aina salaatissa on lihaa ja kasviksia, muttei aina broileria.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
20.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

leivän sijasta rahkaa tai pari kanamunaa ja jättäisin hedelmän pois. Jugurtin vaihtaisin rahkaan ja pelkkä omenakin riittäisi välipalaksi.

Vierailija
2/3 |
20.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
20.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olin suunnilleen samoissa mitoissa, mutta en onnistunut tiputtamaan yhtään liikunnalla (vuodessa)ja söin vähemmän kuin sinä. Mun piti olla lähes syömättä (n. 2kk) niin alkoi vasta kilot tippua:/ Siis joku 1000 kaloria päivässä kun söin, en laihtunut.



Mutta se on tosi yksilöllistä. Kun oon katsonut jotain suositeltuja laihdutusruokavalioita niin en syö normaalistikaan sellaisia määriä, saati sitten laihduttaessa! Olisi takuuvarma lihotuskuuri mulle. Sun täytyy kokeilla itse tuottaako tuloksia, se on niin kovin ihmiskohtaista.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi viisi seitsemän