Miksi pitää näpäyttää ex-puolisoaan julkisuudessa. Vuorossa Satu Taiveaho.
Taas yksi, jonka pitää päästä vienosti, mutta ymmärrettävästi julkisuudessa haukkumaan ex-puolisoaan. Satu Taiveaho uudessa Eevassa: Kaipasin puolisoa, joka on läsnä minun ja lasteni elämässä.
Kommentit (11)
Ei tuo mitään haukkumista ole. Jos hän kaipaa sellaista puolisoa, niin hän kaipaa.
En saanut tuosta artikkelista sellaista kuvaa että olisi haukkunut tai näpäyttänyt.
Mikä tuossa on näpäyttämistä? Yksinhän hän sitä arkea on elänyt, kun entisellä puolisolla on uusi perhe.
Vierailija kirjoitti:
Surullista
On
Jos ei ole muuta keinoa päästä julkisuuteen?
Miksi hän keikkuu julkisuudessa? Vieläpä typerästi. Tämä paperihäät ja eropaperit vetämässä -juttu on aivan syvältä.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Ja ite liitelee sylistä toiseen ja muuttaa lapsineen vuoden välein?
Ei riitä. Muutti Riihimäeltä Haminaan ja sieltä Kuusankoskelle puolen vuoden sisällä.
Just. Vuoden äiti.
Törkein ja paras tätä ala-arvoista sarjaa annettu lausunto tuli Rosa Meriläiseltä eronsa jälkeen: ”Vasta nyt tiedän, mitä hyvä seksi on!”
Ei kuulostaa näpäytykseltä. Jospa entinen puoliso ei halunnutkaan antaa kuvaa, että vietti kaiken aikansa Sadun ja lasten kanssa.
Jostain syystä Taiveaho pääsee lööppeihin parisuhteellaan. Kai kunnanvaltuustostakin voisi olla jotain asiaa. Kaikkosen perheonni voi olla tärkeä motiivi olla esillä.
Surullista