Joulusuihku aattona
Anoppi ei halua tulla meidän kanssa perinteiseen joulusuihkuun. Appi sen sijaan on joka vuosi suihkutellut poikain kanssa. Mitä mieltä, saanko loukkaantua? Olemme jopa varanneet enemmän lämmintä vettä kuin arkena.
Kommentit (13)
Perinteinen joulusuihkuttelu on minusta ihan parasta aatto-aamuna. Laitetaan kuusenhavuja kylppärin lattialle ja kynttilät lyhtyihin. Ihan silleen perinteiseen tapaa.
Tosi tunnelmallista suihkutella siellä yhdessä koko perhe.
Eikö vihervasurit osaa lämmittää saunaa?
Vierailija kirjoitti:
Eikö vihervasurit osaa lämmittää saunaa?
Ja näin ilmoittautui ensimmäinen tosikko paikalle....
Sauna on varattu kinkun paistamiselle jouluna.
Jotenkin outo tapa tuo suihku. Meillä mennään porukalla kieriskelemään alasti lumihankeen, tehty niin ihan lapsuudestani alkaen. Kerrostalopihassa täällä kotiseutuja etelämpänä hankala lunta löytää, mutta ollaan pidetty pakastimen ovea auki ja saatu sinne pari ämpärillistä kuuraa. Otetaan sitä mukaan, mennään parkkikselle ja telmitään hetki porukalla.
Kultainen suihku virkistää paremmin kuin joulusuihku...
Meillä on ollut perinteenä jouluinen kyykkyvatkaus tässä kylässä, isolla työväentalon saunalla.
Minä en käy joulusuihkussa. Peseydyn vasta pääsiäisenä koska olen ortodoxi.
Käyn anopin kanssa aina joulusuihkussa.
Me käymme joulusuihkussa vasta tammikuussa sillä mies on niin pihi, että joulu vietetään meillä vasta tammikuussa.
Meinasitko suihkutella spermaa anopin suuhu ja pe rsereikään? Mitähän vaimo siihen?
Vierailija kirjoitti:
Me käymme joulusuihkussa vasta tammikuussa sillä mies on niin pihi, että joulu vietetään meillä vasta tammikuussa.
Kultaisia suihkuja voi ottaa pitkin Jouluaattoa.
Kyllä meillä käydään ihan naapureiden kanssa taloyhtiön tiloissa joulusuihkussa.