käsitreeniä raskaana..?
ei kai ole mitään estettä sille että treenaa käsiä raskaana? nostelen pieniä painoja ja teen kuminauhalla.. siis hauista ja ojentajaa.. kauheet läski löllö kädet ja haluis pitää t-paitoja kesällä... rv 27 nyt
Kommentit (4)
Toi nyrkkeilijä Eva Wahlströmkin keikku yläilmoilla jossain sirkusohjelmassa ja teki narutemppuja viimesillään paksuna. Ei siinä varmaan käsivoimaa tarvita.. ;)
eli onko keho tottunut rääkkiin, perusjumppailuun vai laiskotteluun. Wahlström teki temppuja lääkärin jatkuvassa valvonnassa, johon suurimmalla osalla meistä raskaana olevista ei ole mahdollisuutta.
Mutta pumpulissa ei tosiaan tarvitse olla, jos osaa yhtään kehoaan kuunnella. Loppuun asti saa treenailla, ja käsitreenissä ei juurikaan rajoituksia ole.
Toi nyrkkeilijä Eva Wahlströmkin keikku yläilmoilla jossain sirkusohjelmassa ja teki narutemppuja viimesillään paksuna. Ei siinä varmaan käsivoimaa tarvita.. ;)
ja sit reisiä ja pakaroita saa tehtyä hyvin kylkiasennossa maaten ja selkää kontalleen:) pohkeita seisovilteen jne.
yläkroppaa, ja raskaus on loppupuolella.
Joillekuille tulee huonoa oloa liikkeissä, joissa käsiä pidetään kohotettuna pään yläpuolelle, eli kuuntele tuntemuksia, jos teet ranskalaista punnerrusta istuen tai seisten. Onneksi ojentajille on paljon liikevaihtoehtoja.