Maksaako sossu, jos vie sinne maksukuitin sähkölaskusta + itse laskun? Siis nuo rahat
asiakkaan tilille? Vai pitääkö viedä lasku tuonne ja he sitten maksavat sen? Pari kuukautta ollaan oltu sossun asiakkaita, kun miehen työpaikalla oli lomautuksia. Ja tässä kuussa tuli sitten tuo sähkölasku (tulee kahden kuukauden välein).
Kommentit (2)
ja he sitten korvaavat summan asiakkaalle, jos/kun viitsivät. Eli siinä päätöksessä aina mainitaan, että kuitteja vastaan korvaavat lääkkeet (reseptit pitää lähettää tuonne myös) ja sähkölaskut.
Mutta mites, jos sulla ei todellakaan ole varaa maksaa mitään sähkölaskuja, niin milläs maksat, jos sossun mielipide on tuo? Meillä oli sähkölasku 68 euroa ja jos nuo eivät korvaa tuota, niin tässä kuussa sitten syödääkin lähinnä makaroni-puuro-linjaa. Valitettavasti. Viime kuussa oli ihan tarpeeksi ylimääräisiä menoja, jotka söivät opiskelija-työttömän budjettia pahasti.
Itse siis palasin kuopuksen syntymän jälkeen takaisin koulun penkille, tarkoitus on vaihtaa alaa ja mies on ollut työttömänä kolme kuukautta.
ja laskun