Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jeesuksesta on tehty nössö Jeesus, mutta Jeesus ei alistunut eikä myötäillyt koskaan tätä maailman aikaa

Vierailija
02.11.2020 |

Jeesuksesta on tehty nössö Jeesus . Mutta Jeesus ei alistunut eikä myötäillyt koskaan tätä maailman aikaa. Ei meidänkään tarvitsisi alistua tähän kaikkeen , koska se on hiljaista hyväksymistä. Herra on luvannut antaa meille voiman ja sanat suuhun , kun meitä raahataan oikeuksien eteen. Miksi siis murehdimme, uskovina tämä osa kuuluu meille ja meidän kuuluisi iloita että evankeliumin tähden meitä vainotaan ja meidät on katsottu arvolliseksi että meitä evankeliumin tähden pilkataan? Miksi pelkäämme siis sanoa yleisesti mitä raamattuun on kirjoitettu! Paljon tärkeämpää on Jumalan edessä puolustaa hänen sanaansa kuin miettiä mitä ihmiset ajattelevat. Jumala kyllä puolustaa meitä , kun me puolustamme hänen sanaansa ja pidämme hänen sanasta kiinni. Miksi ihmispelko valtaa meidät nopeasti , mihin on kadonnut rohkeutemme taistella ja nousta kaikkea jumalattomuutta ja syntiä vastaan ? Jos me yhdessä kärsimme saamme myös iloita Hänen kanssaan, kun hän saapuu. Emmehän häpeä Hänen sanojaan..

näillä ajatuksilla haluan rohkaista meitä kaikkia nousemaan rohkeasti ja nostamaan päämme. Olemaan rohkeita ja lujia Herrassa, tämä maa ja jälkipolvet tarvitsee sitä. Toivon oikein, että Elian Henki saisi vallata uskovien sydämet , se oli se henki joka ei nöyristellyt eikä myötäillyt ; vaan rohkeasti sanoi jumalattomalle kuninkaalle seurauksista välittämättä ne sanat mitkä Herra käski sanoa sillä ajatuksella ; että tässä seison, enkä muuta voi !

Rohkeutta rohkeutta Herrassa teille kaikille toivon tässä maailmassa , siihen asti kun Herramme saapuu .

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
03.11.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ottakaa oppia 17-vuotiaalta naapurista.

Vierailija
2/5 |
03.11.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Osaisikohan Jeesus opettaa sinulle sen, että välilyönti tulee vain välimerkin toiselle puolelle?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
03.11.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Satukirjan satuhahmolla on yhtä monta tulkintaa kuin tulkitsijaa. Sama kuin aivot narikassa sössöttäisi, että Iso Paha Susi onkin tekemällä tehdystä "roolistaan" huolimatta lempeä ja kiltti pikku koira(npentu).

Vierailija
4/5 |
03.11.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

"Tätä maailman aikaa"  ???

Tarkennatko vähän mikä se tämmöinen maailman aika on. Millainen se maailman aika oli Jeesuksen eläessä ja mitä tarkoittaa tämä maailman aika nyt yli 2000 vuotta myöhemmin? 

Vierailija
5/5 |
03.11.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jeesus ei ollut mikään jees-mies. Olisi varmaan uskaltanut sanoa että toisten tappaminen on väärin oli sitten pilapiirroksia tai ei. Jeesus ei ollut "kaikenymmärtäjä" ja kaiken hyväksyvä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kaksi seitsemän