En käytä maskia enkä koronavilkkua - kysyttävää?
Vastaan hetken ajan. Enkä muuten todellakaan käytä kauppojen käsidesejä.
t. peloton
Kommentit (29)
Arvaa mitä? Et ole yksin. Noin tekee suuri enemmistö - ainakin minun kotikaupungissa. Ja miksi ei tekisi, kun ei tätä koronahysteriaa enää vaan jaksa ottaa todesta. Nuhia tulee ja menee. Miksi tästä on tehty tällainen haloo? Nähtiinhän se keväällä, että ei se suomalaisista saanut mitään otetta. Ihmiset eivät kuolleet, eivätkä joutuneet edes sairaalaan. Tyhjillään kumisivat potilassumaa odottavat sairaalan osastot.
Minun lääke olisi antaa yhteiskunnan rullata ihan normaalisti.
Miltä tuntuu olla viisas ja rauhallinen?
En käytä minäkään. Käsidesiä olen joskus ottanut, kun kiinnostaa miten nekin vaihtelevat eri paikoissa, siis se tuntu, haju ym.
En ymmärrä tätä hysteriaa ollenkaan. Tuntuu ihan omituiselta, että viimeiset 7 kk on ollut paniikki päällä ja lehdet hysterioi joka päivä tartuntoja. Mikkeli oli kuukausi sitten kuin tautipesä, miten sielläkään asiat meni? Nuoret jääkiekkoilijat sairasti lievin oirein tai oireettomasti ja se koko Mikkelin keskustan "saastuminen" ei tuonut uusia tapauksia. Ihan uskomatonta hysteriaa joka puolella.
Oletko tajunnut siis että tämä kaikki korona vouhkaus on huijausta? Koska sitä se on.
Mikset ole hysteerinen niinkuin kuuluu olla?
Etkä ihan varmasti käytä vilkkua autossasikaan kääntyessäsi risteyksestä.
Uskomattoman tyhmää porukkaa. Toivon todella, että nämä itse sairastuisivat. Ehkä sitten hymyt hyytyisivät.
Vierailija kirjoitti:
Uskomattoman tyhmää porukkaa. Toivon todella, että nämä itse sairastuisivat. Ehkä sitten hymyt hyytyisivät.
Miksi toivot toisille pahaa?
Vierailetko vanhempiesi tai isovanhempiesi luona usein? Onko isokin perintö tiedossa?
Emmäkää. Se ei oikein lämmitä, ja toiseksi menis vain rillit huuruun. Maalla ei tarvi kuonokoppeja
Käsidesejä käytän ja turvavälejä, mutta maskeja en minäkään käytä, enkä vilkkua. Ei kyllä ole mitään kysyttävää ap:lle, valinta-asioitahan nämä on.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Uskomattoman tyhmää porukkaa. Toivon todella, että nämä itse sairastuisivat. Ehkä sitten hymyt hyytyisivät.
Miksi toivot toisille pahaa?
Koska olen paha ihminen.
Vierailija kirjoitti:
Uskomattoman tyhmää porukkaa. Toivon todella, että nämä itse sairastuisivat. Ehkä sitten hymyt hyytyisivät.
Toivo ihmeessä, varmasti hyytyy, varsinkin jos sattuu saamaan ikävämmän muodon, todennäköisempää kuitenkin on, että menee lievillä oireilla ohitse, ei hyytynyt Trumpinkaan hymy mihinkään, päinvastoin, hymyilee kahta enemmän.
Maskit
-ei hyöytä
Käsidesi
-hyötyä, jos on muuten sottapytty eikä juuri pese käsiä
Koronavilkku
-ei hyötyä ja viimeaikaisten uutisten perusteella tuhottu koko toiminta kieltämällä yksityisten lääkärien antaa koodeja sovellukseen
En minäkään.