Tokmannin halpismeikit, suosituksia?
Lähinnä kiinnostaisi kokemukset peiteväreistä, pohjustusaineista ja contourmeikeistä. Pysyvätkö hyvin, kerääntyvätkö juonteisiin, korostavatko huokosia, tasoittavatko ihon pintaa, aiheuttavatko finnejä tai tukkeumia? Onko hyvä pigmentti? Ja niin edelleen.
Mulla on ollut Essenceltä varmaan kolmea eri puuteria (läpinäkyvä pakkaus, valkoinen pakkaus, jossa mukana sieni, sekä irtopuuteri), ja ne ovat olleet ihan hyviä. Jokin meikkivoidekin oli, olisikohan ollut Insta Perfect, mutta en tykännyt siitä pullosta, hankala säännöstellä. Muuten ihan ok hintaansa nähden.
Kommentit (2)
näistä väreistä en tiedä, mutta itse koin positiivisena yllätyksenä huulntenrajauskynät, ne sellaiset, joita ei tarvitse teroittaa vaan päästä pyöräytetään lisää väriä tulemaan (tai mikä se mekanismi niissä nyt olikaan). Väri levittyi hyvin ja mikä olennaisinta, koska olivat niin halpoja, oli vara ostaa heti montaa sävyä (nehän aina yllättävät) ja niistä sitten löytyikin yksi tosi hyvä
Nosto.