Katselin miehenä miesten profiileja Tinderissä
Siis ihan vaan nähdäkseni millaisia profiileja muut ovat tehneet. Alkuun järkytyin miten kovatasoisia profiileja keski-ikäisillä miehillä. Hyväkuntoisen näköisiä miehiä hyvin puettuina ja hiuksetkin viimoisen päälle. Kuvat todella hyvälaatuisia. Hienoja matkakuvia. Ihmettelin että mitä ne naiset valittavat ettei miehet osaa ottaa kuvia. Vasta kun luin profiilitekstit tajusin, että Tinderhän näytti mulle homojen kuvia. Oli kyllä helpotus. Meinasi jo tulla suorituspaineita.
Kommentit (9)
Kun laitat hakuun Men/Everyone, niin näet miehistä he, jotka hakevat miehiä tai kenellä myös Everyone haussa. On tuollakin haulla tullut tyhjiä profiileja, huonoja kuvia tai ylipainoisia. Salaseuraa hakevia vähemmän kuin naisissa. Luultavasti salaseuraa etsivät hakevat vain naisia. Kokeilen muut Edit infon kautta sukupuolesi naiseksi, niin ehken näet kilpailijasi.
Katselitko "vahingossa" vai "kaverin puolesta"?
😂
Vierailija kirjoitti:
Katselitko "vahingossa" vai "kaverin puolesta"?
😂
Miksei heterokin katseli miesten profiileja? Ei seuraa hakeakseen, vaan oppiakseen miten erottua massasta tai mitä sudenkuoppia välttääkseen?
Sun pitää laittaa oma sukupuoli myös mieheksi, niin näet kilpailijoiden profiilit. Nyt katsoit miehiä etsivien miesten profiileja.
Sama kun yritin katsoa kerran naisten profiileja :D Tajusin vasta pitkän ajan päästä että tosiaan olivat naisia jotka etsivät naisia. Kaikki hoikkia ja tyylikkäitä, matkustelivat paljon jne. Ihan erilaisia kuin 30v hetetomiesten profiilit, jotka usein aika paskoja.
0/5. Olen kyllä itsekin kokeillut ja tajusin näkeväni vain homoja, mutta ei se taso kyllä mitään sliipattuja pukumiehiä ollut...
:D
Homot on miehen näköisiä kun joutuu miellyttämään miehen silmää. Heteromiehetkin voisi tajuta sen, että kun vähemmän näyttää naiskansanedustajalle, eli hompsuinen ja laittamaton tallukka, niin se ei miellytä silmää.
No just.