Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pikkuautojen vikalistat

Sinna6556
05.09.2020 |

Kokemuksia 8-10 -vuotiaista pikkuautoista, alkaako vikoja ilmenemään kiihtyvällä tahdilla? Esimerkiksi Kia Rio, Citroen C3, Renault Clio, tms

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
05.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei vanhaa kannata ostaa, haet kaupasta uuden.

Vierailija
2/2 |
05.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ei vanhaa kannata ostaa, haet kaupasta uuden.

Uuttahan ei missään nimessä kannata ostaa jos ajattelee vähääkään ympäristöä ja ilmastonlämpenemistä.

Kun se auto kerran rakennettu valtavalla hiilijalanjäljellä, se kannattaa käyttää niin loppuun kuin vain mahdollista.

Uusia varaosia ei kannata ostaa, vaan haette romuttamolta vielä käyttökelpoisia osia ja venytätte auton ja osien elinkaarta mahdollisimman pitkäksi.

Hommaatte korjaajaksi naapurin reiskan, ellette itse osaa korjata sitä ja näin tehden ilmastonmuutos vähenee kun ei ylläpidetä tuhannen neliön halleja ammattikorjaamoiden toimesta.

Reiskakin tykkää muutamasta satkusta ylimäräistä pätäkkää korvausten lisäksi (halvempaa kuin ammttihuijareiden 100e/h) ja samalla saatte hyvän mielen kaupanpäälle.

Ellei romikselta löydy, tilailkaa varaosat eurooppalaisista kaupoista, puolet halvempaa, eikä tarvitse lämmitellä suomalaisten varaosamyyjien myymälöitä 22 asteisiksi talvella (se hiilijalanjälki).

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kuusi kaksi