Tohtori.fi -sivuston mainostamat ohjeet miehille naisista
5 asiaa, jotka miehen tulisi tietää naisesta
"2. Opettele sanomaan "Kiitos"
Vakavissa parisuhteissa raha ja kotityöt rankataan yleensä ykkösriidanaiheiksi. Suurin osa kotitöistä usein jääkin naisen harteille. Yksi helppo keino pitää nainen tyytyväisenä kaiken tämän taakan alla on kiittää häntä panoksestaan.
Erään tutkimuksen mukaan parisuhteissa, joissa koettiin saavan arvostusta kumppaniltaan myös riitoja kotitöistä oli huomattavasti vähemmän. Arvostusta osakseen saaneet kokivat myös parisuhteensa olevan huomattavasti tyydyttävämpi."
Olisin kyllä odottanut, että neuvottaisiin ottamaan osaakin niihin kotitöihin, mutta kiitos näköjään riittää. Eli, jos miehenne alkaa yhtäkkiä kovasti kiittelemään, mutta painuu jälleen vaan sohvalle makaamaan, niin se on käynyt tohtorilla.
Loput "ohjeet" : http://www.tohtori.fi/?page=6771267&id=3812255