Onko naisia jotka tykkää tällaisesta hieman harmaasta ja sateisesta säästä enemmän kuin himohelteistä?
Kommentit (15)
Tykkään juuri tällaisesta. Kävin mustikoita poimimassa, se on ihanaa kun ei tarvitse hikoilla. Pieni sadekaan ei haittaa, viilentää vaan mukavasti.
No ei. Harmaata ja sateista kerkeää kyllä olla koko talven. Pimeys vielä siihen päälle. Kesällä sentään saisi olla lämmin.
Harmaa ja sateinen sää ja siihen päälle harmaanvalkoinen koti, harmaa ja ynseä puoliso ja harmaa kurja työpaikka. Yhtä harmaata kaikki. Kuulostaa perin suomalaiselta.
Olen mies ja tykkään enemmän tällaisesta säästä.
Vierailija kirjoitti:
No ei. Harmaata ja sateista kerkeää kyllä olla koko talven. Pimeys vielä siihen päälle. Kesällä sentään saisi olla lämmin.
Aivan järkky keli tänään!
Yritettiin "päivälomailla kotimaassa" mutta päällimmäiseksi jäi mieleen kylmyys sade ja tuuli. Vaihdoin vielä kesämekon onneksi pois ja lähdin farkuissa, t-paidassa ja villatakissa mutta ei ollut riittävästi. Kevytunska olisi ollut paras.
Terassilla ei voinut istua kahvilla eikä syömässä kun kalusteet oli märät:( No tulipa reissattua ja palattua 130e köyhempänä. Ei kannata
Ihana sää! Mukavaa kun on viileää.
Tykkaan. Tunnelmallisempi mutta ei ole kylmä. Nainen 38.
Miksi ei olisi? Sade on parasta. Ja ukkonen.
Tykkään juuri tällaisesta. Jaksaa touhuta niin ulkona kuin sisällä.
Minä tykkään. Kesäksi riittäisi max. 15 c*.
Parasta on kun kylmää ja koleaa, ilta hämärtyy ja tuuli ujeltaa taloni nurkissa, jäätävän kylmiä sadepisaroita napsahtelee ikkunalasiin.
Itse tykkään ihan hirveästi kylmästä ja pimeästä. Ei mitään parempaa kun talven auringonlasku kolmelta päivällä.