Mies, voiko olla että silmälaseja käyttämä nainen ei ole tyyppiäsi?
Se aikaisempi kysymys oli väärin muotoiltu, kun kysyin "mies, hyväksytkö silmälasipäisen naisen".
Eli voiko olla niin, että mies ei edes kiinnitä huomiota silmälasipäiseen naiseen, koska sellainen ei ole hänen tyyppiään tai ei sytytä? Voiko lasit ratkaista niin paljon?
Kommentit (16)
Silmälasit voi olla todella upeat joillakin naisilla. Oma lukunsa on sitten nämä "tervetuloa pöllölaaksoon" -trendipellet, jotka ostavat laseja, joille Kekkonenkin olisi nauranut.
Jotkut naiset näyttävät kauniimmalta lasien kanssa kuin ilman.
Vierailija kirjoitti:
Jotkut naiset näyttävät kauniimmalta lasien kanssa kuin ilman.
Joitakin miehiä kannattaa katsoa ilman laseja, sumeasti. Näyttävät siedettävämmältä.
Joillekin ne voi tosiaan sopia, mutta matrixin pelleilyn takia se on ehdoton Ei.
Zinc
Eivätkä lasit edelleenkään ole kasvaneet naisen päähän kiinni, niin kuin vaikka nenä, johon tyytymättömyys onkin sitten paljon hankalampi juttu. Kaikenlaisia tyyppejä toki on, joten jollekin asia voi tietty olla kynnyskysymys, voisi myös kuvitella että sillä sitten on jotain muutakin erityisiä mieltymyksiä.
Rillipäät ovat lukeneistoa, minun makuuni!
Jos lasit ovat kynnyskysmys, niin silloin puhutaan kakaroista, ei miehistä. Lasien takana se kiinnostavuus piilee, jos on piilläkseen.
Oma vaimo käyttää harmittavan harvoin silmälaseja. Mikään ei ole seksikkäämpää kun vaimo työvaatteissa rillit nenällä.
MIKÄ sulla on ongelmana tässä ap? Kyllä siinä ekassa ketjussa jo käsiteltiin asia selväksi Tee nyt vielä kolmaskin aloitus samasta aiheesta. Ja neljäs. Ja viides. Ihme inttämistä.
Lasien takana se matrix piilee, jos jossakin. Puhutaan idiooteista, jotka eivät tätä tajua.
Zinc
Ei haittaa yhtään, kunhan ei ihan mummomallia ole. M39
Miksiköhän meitä rillipäitä luullaan aina tosikoiksi ja fiksuiksi, oma ÄO on maksimissaan sen 80 ja nauran ihan älyttömille jutuille. Juttujeni perusteella minua voisi hyvinkin luulla teiniksi 😃
JOPA silmälasipäisissä naisissa on eroja, uskotko. On harmaahiirulaisia (en kiinnitä huomiota) ja seksikkäitä sihteeri-lookin omaavia (jotka näen jo kaukaa).
Silmälaseja käyttävät naiset on ihmisros kaa johon päin en edes vilkaise. Jos jaksoit lukea tähän asti niin sanoin tuon vain provosoidakseni. Miksi asia on niin tärkeä? Saitko juuri nyt silmälasit ja pelkäät tulevasi hylätyksi niiden takia? Ihan turhaan. Aloita hyväksymällä itse itsesi.
Ei mulla ainakaan. Nätti nainen on nätti myös silmälasit päässä.