Olen kohdellut miehiä erittäin tylysti elämässäni
Olen ollut elämäni aikana tavattoman tyly ja luotaantyöntäväinen eräitä miehiä kohtaan, vaikka he ovat olleet aivan harmittomia ja varmasti ilman mitään iskemisyrityksiä. osalla saattanut ollakin, ja näin, mutta huono itsetunto ja kiusaamiskokemukset (enemmän naisten puolella) ovat tehneet minusta kauttaantaan tylyn ihmisen. Tajusin juuri sen, että minulla on ollut useita miehiä kohtaan miesvihaa ja kaduttaa että olen käyttäynyt näin, vaikka nämä miehet eivät olisi ansainneet tällaista kohtelua.
En tiedä onko jollain muulla samallaisia kokemuksia. Olen muutenkin monet ihmissuhteet kanssa sössinyt omalla jääräpäisyydelläni. Minulla tulee vain joitain ihmisiä kohtaan semmoinen gut feeling, mikä ällöttää, ja alan sitten karttamaan näitä ihmisiä kuin ruttoa.
Kommentit (9)
Mua myös kaduttaa suuresti että oon ainakin kolmea suht mukavaa miestä vihannut, vaikka suurin syy on ollut se että en ole heistä ollut kiinnostunut, mutta olen kokenut heidän olemuksensa ahdistavaksi. Hyvänä ihmisenä tahtoisin pyytää heiltä anteeksi, vaikka eipä se heidän elämäänsä muuttaisi, mutta omaani kyllä.
ap
Ei se mitään haittaa, vaikka kohtelee tylysti, jos vain pesää lohkeaa. Muulla ei ole niin väliä.
Onks tämän aloituksen pointtina nyt se, että sinä olet jotenkin uhri?
Ihan hyvä huomata välillä puutteita omassa( kin) käytöksessä, eikä aina syyttää muita. Ihan hyvä sääntö olisi kohdella muita niinkuin itseään toivoisi kohdeltavan. Pakit voi antaa niin monella tavalla, eikä miehen kiinnostus tee hänestä huonoa ihmistä vaikka itseä ei kiinnostaisikaan.
Tämän aloituksen pointti on lähinnä itsereflektiota omasta paskasta käyttäytymisestä viattomia kohtaan. koen olevani myös hyvinkäyttäytyvä ihminen, enkä tyly. Koen tämän vain näin statementtina että oon käyttäytynyt tässä asiassa huonosti.
Vierailija kirjoitti:
Tämän aloituksen pointti on lähinnä itsereflektiota omasta paskasta käyttäytymisestä viattomia kohtaan. koen olevani myös hyvinkäyttäytyvä ihminen, enkä tyly. Koen tämän vain näin statementtina että oon käyttäytynyt tässä asiassa huonosti.
Onneksi olkoon. 95 prosenttia ihmisistä ei koskaan elämänsa aikana huomaa omaa tökeröä käytöstään vaan projisoi sen muihin.
Ymmärrän. En tule koskaan antamaan anteeksi, mutta ymmärrän.
Miehet ansaitsee kaiken pas.kan. Ja enemmänkin. Yleisesti ottaen naiset ovat aivan liian kilttejä miehille.
Minä olen jo pienestä saakka ollut miesvihaaja.
N24