Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Jotkut antaa itsestään aivan erilaisen kuvan somessa kuin oikeasti ovat

Vierailija
06.06.2020 |

Somen perusteella voidaan olla lämpimiä, sosiaalisia ihmisiä, joilla on mielenkiintoinen elämä. Kuvissa hymyillään tai rentoudutaan takkatulen ääressä punaviiniä juoden. Jaetaan kauniita, syvällisiä mietelausekuvia. Mutta, kun ihmisen tapaa luonnossa, hän onkin mököttävä, sosiaalisesti kömpelö ja vaikka 20 kiloa lihavampi.

Me peruspirkot koemme alamittaisuutta, kun katselemme toisten profiileja. Mutta, kun tapaamme ihmisiä oikeassa elämässä, voimme todeta, että ei meillä nyt niin huonosti mennytkään.

Toinen on ääripää, joka jakelee Huono äiti-mietelauseita, raskausarpia ja kuvia sotkuisesta keittiöstä. Mutta, kun tapaamme heidät kasvokkain, ovat he oikein kauniita ja hyviä äitejä.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
06.06.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse olen epäsosiaalinen, jos seura ei meinaa kiinnostaa esim.koulussa. Aikuisena nuorten kanssa samassa luokassa, niin ei se nyt mitään juhlaa ole 😁

Kotona, ystävien ja harrastusten parissa tilanne on eri.

Olen törmännyt samaan ilmiöön kuitenkin ja hauskinta on me "hurjat bileet täällä meneillään"-kuvat, joissa pääasiassa keskitytään ottamaan kuvia faseen ja tiedät muutenkin, että ne bileet ei ole hurjuutta nähneetkään.

Vierailija
2/2 |
06.06.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Istutaan iltaa pari tuntia, otetaan kaverikuvia someen iloisilla ilmeillä ja sitten lähdetään kotiin mököttämään ja tietenkin somettamaan, illalla vielä söpö valokuva päästä tyynyllä nallen kanssa hästäkillä #huippuilta #lepoakaivaten. Ehkä myös pieni tunnelmavalaistus.

Aamulla herätään kiukkuisena, unohdit ostaa iltapalaa, mutta kuitenkin asettelet kahvimukin pöydälle #ahh kahvia .

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla