Epäuskottavaa hömpön pömppöä Orpon ja Zyckowitzin ym opposition vaatimukset terveiden oireettomien kasvomaskeista jos eivät itse niitä käytä!
Oletteko nähneet näiden miesten naamalla kertaakaan kasvomaskia? Eduskunnassa ei näytä turvavälit 2m lainkaan täyttyvän eikä ole Orpolla ym maskeja naamalla näkynyt. Todella törkeää tällainen "älä tee niin kuin minä teen vaan niin kuin minä sanon" -tyyppinen toiminta. Jos maskit ovat niin tärkeitä oireettomille, odotan että Orpon naamalla sellainen on sisätiloissa ennen kuin enää kertaakaan sitä muilta vaatii.
Kommentit (4)
Toiset luotsaavat maata pandemian läpi ja toiset puhuvat ja yrittävät heittää kapuloita rattaisiin. Kukin osaamisensa mukaan.
Koko maskihössötys on turhaa kun tartuntoja on nyt niin vähän. Ehditään aivan hyvin alkukesästä tehdä se hallituksen pyytämä selvitys jonka perusteella voidaan suosituksia laatia. YHL Tervahauta vaati maskeja kuukausi sitten, ja tänään Seitsemän uutisissa sanoi ettei niitä kesällä tarvita kun epidemia on hiipumassa. Ehkä mammojenkin kannattaisi edes joskus yrittää seurata aikaansa eikä höpötellä vanhoja juttuja.
Pelkkää poliittisten irtopisteiden kalastelua. Häpeäisivät, maassa vakava kriisitila eikä yhtäkään oikeasti rakentavaa ehdotusta ole kuultu, pelkkää kapuloiden työntämistä rattaisiin.
Niinhän se on. Helppo määräillä, haukkua ja neuvoa muita, huudella puskista. Esimerkkiä eivät tosiaankaan näytä.