Onko kellään kokemusta italiaisesta miehestä?
Olen tavannut kivan italiaanon harrastuksen merkeissä. Millaista seurustelu on? Onko kulttuuri eroja?
Kommentit (15)
Ei tehnyt yhtään kotitöitä, kun oli tottunut että heillä kotona kävi siivooja. Oli tosi tarkka syömisistä, piti olla aina tiettyjä hedelmiä tai pähkinöitä. Kävi joka hemmetin perjantai työkavereittensa kanssa drinkillä.
Asuu 40 vuotiaaksi äidin helmoissa.
Vierailija kirjoitti:
intohimoisia
Puta
Oletko sä se Al Pacino- intoilija?
Vierailija kirjoitti:
Oletko sä se Al Pacino- intoilija?
Se olen minä :) tuun tänne kytikselle, koska haluan oman Al Pacinon
N26
Missä harrastuksessa tapasitte?
N26
Oli italialainen mies. Sen äiti on jokseenkin paaponut sen pilalle ja oli tottunut, että äiti tekee ihan kaiken sen puolesta.
On italialaisia ja on italialaisia...
Kai monenlaisia.. Perhe on erittäin tärkeä ja saattaa olla hyvin konservatiivinen ajatuksiltaan. Äiti tiukasti taustalla. Mukava, hauska ja komea. Siivoaa ja laittaa ruokaa. Kiinnostunut ruoasta. Pitää estetiikasta ja naisellista naisista. Ihailee vaaleita naisia. Pukeutuu hyvin.
Suuret erot etelän ja pohjoisen välillä. On kyllä toisinaan hyvin itseriittoinen.
Huomaavainen, hyvä ruoanlaittaja, kunnianhimoinen
Onhan niitä monenlaisia, ihan niinkuin on suomalaisiakin😊 Mun kokemuksesta on vähän mammanpoikia, mutta myös siis arvostavat suuresti perhettään ja erityisesti äitiään. Huomaavaisia, herrasmiehiä. Ehkä tietty vähän naistenmiehiä, mutta toki riippuu tapauksesta.
Al Pacino on mun unelmien mies. Lähden Italiaan lomalle heti kun korona helpottaa.
N26
intohimoisia