Avioero parhaasta?
Minulla on maailman paras mies. Yhdessä oltu 19 vuotta, lapsia siunaantunut kolme. Arki rullaa ja yhteistyö toimii. Rakastan miestäni tavallani ja hän on paras ystäväni.
Mutta nyt olen kuitenkin alkanut kyllästyä. En ole halunnut miestäni moneen aikaan. Ihastuin työkaveriini ja tästä seuranneen keskustelun myötä olemme olleet avoimessa suhteessa nyt muutaman vuoden. Nyt kuitenkin tajusin, että haen sivusuhteista kipinää omaan suhteeseen. Seksi kotona on oikeastaan enemmän velvollisuus kuin oikeus, minua jopa itkettää sen jälkeen, koska minusta huijaan miestäni sillä. Hänelle seksimme on edelleen täydellistä. 😭
Olemme olleet nuoresta yhdessä ja nyt huomaan, että haen miehissä hyvin erilaisia piirteitä kuin mitä omassani. Milloin on aika tunnustaa erilleen kasvu?
Tiedän, että kuulostaa ihan älyttömältä ja moni nainen ottaisi mieheni kaltaisen itselleen onnesta kiljuen.