Extroverttien terrori yhteiskunnassa
Miksi extrovertit ja aivan erityisesti ääriextrovertit saavat terrorisoida muuta yhteiskuntaa vapaasti?
Normaalioloissa ääriextrovertit yrittävät pakottaa ambivertit ja introvertit jatkuvaan pöhisemiseen ja verkostoitumiseen ja häsläykseen, ja ivaavat kaikkia jotka eivät tuossa jatkuva sosialisoinnin ja kiipimisen maailmassa viihdy.
Nyt, kun koko maailman terveys on vaakalaudalla viruksen vuoksi, ääriextrovertit eivät tottele ohjeita ihmisten tapaamattomuudesta, vaan edelleen liikkuvat laumoissa. Ja mikä vielä pahempaa, ääriextrovertit ajavat äänekkäästi rajoitusten vähentämistä, ihmishenkien kustannuksella. Ääriextrovertit siis ajavat sitä, että täytyy antaa miljoonien ihmisten kuolla, jotta tämä pöhisijöiden vähemmistö pääsee takaisin bilettämään ja shoppailemaan ja tekemään bisnestä. Onko mitään niin itsekästä ihmisryhmää kuin tämä?
Kommentit (7)
Milloin ekstroverttiydestä tuli uusi normaali?
Vanhaan hyvään aikaan kohkaavia tyhjänjauhajia pidettiin typerinä. Minä pidän vieläkin. Tyhjät tynnyrit jne...
Miksi introvertit ovat vihamielisiä itseensä käpertyneitä uhriutujia?
On jo nähty, mihin se on johtanut maskikauppoineen ja muine sekoiluineen eikä se ole kuin pisara meressä. Jarruttaa Suomen taloutta. Tyhjät tynnyrit kolisevat eniten ja pahemmaksi menee.
Vierailija kirjoitti:
Miksi introvertit ovat vihamielisiä itseensä käpertyneitä uhriutujia?
No äläs nyt.
Se, ettei säästä lämpimikseen puliseminen kiinnosta pätkän vertaa, ei tarkoita ihmisvihaa. Ainakaan joka kerta.
Muotisana vertti sitä vertti tätä
Typerää kategorisoida immeisiä
Vierailija kirjoitti:
Muotisana vertti sitä vertti tätä
Typerää kategorisoida immeisiä
Joo, kaikkihan olemme just samanlaisia.
Tämä oli ensimmäinen aloitus, jonka kirjoitin aiheesta. En varmaankaan ole ainoa, joka on huomannut extroverttien itsekkyyden.