Mies vastaa viesteihin viikon välein
Olen sähköpostinvaihdossa miehen kanssa, joka vastaa viesteihin omasta mielestäni harvoin eli viikon välein. Esimerkiksi ulkomaan loman aikana ei kirjoittanut mitään. Vaikuttaako teistä, että miestä ei yhteydenpito kiinnosta? Kannattaako kysyä suoraan, että jatkaako kirjoittamista vain kohteliaisuudesta vai oletko oikeasti kiinnostunut? Hän asuu yksin, mutta sanoo kaipaavansa parisuhdetta ja perhe-elämääkin tulevaisuudessa. En siis usko, että muita naisia olisi, mutta ei hän kovin aktiivinenkaan ole.
Kommentit (14)
Ei ole kiinnostunut. Kirjoittaa/vastaa vain aikansa kuluksi. On aina mukava ajatella, että mukamas on joku.
Oletteko tavanneet tai milloin tapaaminen on suunnitteilla?
Ihmiset ovat erilaisia. Joku jakaa innollatekemisiään, toinen viestii harvemmin ja valikoiden. Osa voi myös haluta tarkoituksella olla erossa älylaitteista keskittyen muihin juttuihin.
Ei sitä kiinnosta. Jos kysyt, kirjoittaako vain kohteliaisuudesta, et luultavasti saa rehellistä vastausta. Lopeta itse miehelle kirjoittelu ja katso, kuuluuko siitä enää.
Kaikki eivät ole nettiriippuvaisia.
Ja ihan oikeastiko ap tekee päätöksensä tämän palstan huutoäänestyksen perusteella?
Haet huomiota, ja olet nettiriippuvainen. Mies tässä väistää luodin.
Vierailija kirjoitti:
Kaikki eivät ole nettiriippuvaisia.
Ja ihan oikeastiko ap tekee päätöksensä tämän palstan huutoäänestyksen perusteella?
Haet huomiota, ja olet nettiriippuvainen. Mies tässä väistää luodin.
Ihan päteviä vinkkejä tässä on annettu. Moni nainen jää turhaan roikkumaan ei-kiinnostuneen miehen perään.
Eikä tässä nyt mistään nettiriippuvuudesta ole kyse. Kyllä ne vähemmän innokkaammat viestittelijätkin aktivoituvat, kun tulee oikeanlainen nainen vastaan. Sama pätee ns. ujoihin miehiin.
Sitä paitsi huomion saaminen ja antaminen kuuluu ihmissuhteisiin. Joku yksinäinen sinkkumies siellä vissiin taas projisoi vihaansa naisiin.
Miten kukaan voi olla KIINNOSTUNUT jos ei edes ole tavannut?
Ootkotussua jo antanut sille. Jospa ei ollut mieluista tai ajattelee, ettei sitä ole luvassa, joten turha vaivautua.
Viesteihin tulee vastattua heti kun näkee mahdollista. Varsinkin
Useampi päivä kertoo ehkä omista ongelmista.
Kerro mitä ajattelet suoraan ja kysy häneltä.
Turha kassientyhjentäjä ja debiili. Ignore. Käyttää sinua ajankulukseen ja pitää itsestäänselvyytenä. Kosta.
Miehenä kyllä kovasti ihmettelen moista. Joko on tooooodella hidas ukko tai sitten ei kyllä vaan ole kiinnostunut sinusta kovinkaan paljon. Kyllä kai nyt sentään kerran päivässä viestin laittaa, jos toisen etäseura yhtään kiinnostaa. Jätä moinen papuusi ja etsi parempi.
Ei ole kiinnostunut. Jos oli oikeasti sinusta kiinnostunut, niin olisi into piukassa kirjoittelemassa joka päivä, kun ei haluaisi menettää sinua ja odottaisi päivällä jo malttamattomana viestittelyänne.
Minulla on miesystävä, joka ei pahemmin soittele eikä tekstaile, vastaa viesteihin parilla sanalla, jos vastaa. Alussa ihmettelin tätä käytöstä, mutta nyt tunnen hänen tapansa, ja olen tottunut. Soittaa vain, jos on jotain erityistä asiaa. Alussakin meni kerran 2 viikkoa kun ei kuulunut mitään, oli ollut mökillä eikä siellä kiinnitä huomiota puhelimeen. Outohan se on nykymaailman mittapuun mukaan.
Nämä puutteet kompensoituvat monin tavoin. Äärimmäisen luotettava, hyvä huumorintaju, varsinainen Puuha-Pete: aina korjaa, rakentaa, suunnittelee, auttaa, hyvä ruuanlaittaja, urheilee jne. Vietämme yhdessä viikonloput ja lomat, suhde toimii hyvin näistä viestittelyn puutteista huolimatta. Saadaan sentään tapaamiset sovittua.
Ei sitä oikeasti kiinnosta jos noin harvoin kirjoittelee.