USAn survivalistit vai mitä reppanoita ne nyt on. Ei hymyilytä enää...
USA:ssa alkaa jossain kohtaa ryöstely ja levottomuudet. Nämä säälittävinä tahvoina pidetyt on ollut koko ajan oikeassa. Karua.
Kommentit (7)
Olemme nähneet mitä hetkellinen sähkökatko voi saada aikaan sikäläisessä suurkaupungissa. Miten sitten kun, oikeasti välttämättömät asiat alkavat loppua? Suomessa tuli jossain käsirysy sikainlfluenssan aikaan rokotejonossa. Tuleva on aika pientä siihen verrattuna.
All man for himself!
Näinhän USA:ssa sanotaan. Nyt myös tehdään.
Jenkit on opportunisteja. Kun tulee katastrofi on hyvä varastaa Niken lenkkarit.
Zinc
Kyllähän USA:ssakin köyhiä riittää. Pinnan alla kuohuu. Trump on repinyt kansan todella pahasti kahtia.
Köyhiä ei vain näy seksikkäissä tv-sarjoissa, joilla tietenkin halutaan pitää mielialoja korkealla ja uskoa amerikkalaiseen unelmaan pystyssä.
Tai sitten ovat ensimmäisiä joilta lentää aivot seinälle, kun sähläävät sen asearsenaalinsa kanssa.
Tulee se anarkia tännekin. Minulla riittää patruunoita, jos porukka tulee tontille piikkilankojen yli.
Joo. Jos puhuu jotain hullua riittävän kauan niin onhan siinä aina mahdollista että se sattumalta toteutuukin. Mutta ei se sinusta vielä viisasta tee vaan vain onnekkaan.