Nyt alkoi riidat mökkivuoroista
Veli ilmoitti, että viettää vaimonsa kanssa lomaa kesäkuun puolivälistä lähtien. Ja että hän ei meinaa ruveta lattiaremonttiin, laho lattia kestää kuulemma vielä ainakin yhden kesän.
Voihan....p. Muilla samanlaista? Itse olin jo viime vuonna sitä mieltä että lattia pitää korjata ennenkuin jalka menee läpi tai laho leviää seinähirsiin.
Kommentit (6)
Käy ottamassa lattia pois. Laitatte sitten yhdessä lattian kuntoon, kun velikin alkaa hommaan.
Heli, älä viitti valittaa heti ekana vuonna, ethän...
No korjaus on korjaus teki sen milloin hyvänsä, en jaksaisi stressata asiaa. Ja itse pitäisin mieluummin elokuussa lomaa, paras aika
oletteko mahdollisesti perineet mökin? mennään asiaan. kun veljeä ei mökinkorjaaminenkiinnosta, niin helpompaa varmaan olisi laittaa tontti myyntiin, niin ei tarvitse riitellä asiasta. jos mökki on purkukuntinen, niin mökistä ei tosin palja saa.
Miksi ap ei sitten jo rempannut sitä lattiaa viime kesänä? Ap siis odottaa, että veli sen korjaa lomallaan, koska on mies?
Myy pois, eläkä enää ikinä hommaa kimppamökkiä